Yazın anaokulu

green82 soruyor: 3

Çocuklarınızı yazın da anaokuluna gönderiyor musunuz? Göndermiyorsanız nasıl vakit geçiriyorlar?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


dilrubaa

Yaz okulu olarak devam ediyor bizim okul, kapali olmuyor. Gecen sene yazin baslatmistim, yazin daha keyifli oluyor bence okul. Ama tabi ki alternatifiniz varsa yani anneanne babanne yani yazlik durumu filan varsa gonderin cocugu yazlikta takilsin:)


sLnKA

Kızımın okulu da yaz okulu olarak devam ediyor.

Bana biraz boş geliyor ama evde Butun gun tepemde ya da cani sıkılarak günü geçireceğine okula gitsin bari diyorum. Bu sene 1ay gitti sonra tatile gittik sonra biraz evde kaldık oyle devam ettik.

Bu sene evde olalım istiyorum ama cidden sıcak havada evde kapalı kalmak cocukları sıkıyor. Daha Öğlen olmadan yapacak faaliyetler bitiyor. Gunes gitsin de parka çıkalım diye birbirimize Bakıyoruz.

Bu yaz yine teklif edicem cani isterse yollayacağım sanırım.


mustafamami

bizim de okulumuz kapanmıyor. yazlık varsa bence de gönderin ama bu yaşta çok da ayrı kalamazlar sanki... kısa süreli gönderebilirsiniz. çalışıyorsanız bazı okulların yaz okulları oluyor onlara gönderebilirsiniz. çalışmıyorsanız da ben olsam plan program yapardım. mesela günlük/haftalık etkinlik programı. okul gibi aynı. oyun, boyama/elişi neyse, parka gitmece, tiyatro, bazı avm'lerin açık alanları oluyor geçen yıl Zorlu'nun güzel bir parkı vardı internette gördüm, onun gibi şeyler... istanbul'da yaşıyorsanız değişik değişik parklara gidebilirsiniz, Bebek parkı, sahilde yürüyüp Arnavutköy'de dondurma yemece... kitap okursunuz vs vs... belki müzelere gidersiniz, kahvaltıyı ya da yemeği küçük bir sandviç meyve suyu hazırlayıp piknik yapabilirsiniz... ev okulu homeschooling gibi popüler şeyler yapan ve paylaşan anneler var onları takip edip etkinlik fikri alabilirsiniz... tabii bunlar hep çalışmıyorsanız... Cevaplamak için Üye ol