Buyumeyi istememe

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


dene

 napae kızınız belkide büyümek ile ilgili hoşuna gitmeyen bi durum yaşamıştır örneklendirecek olursam yemek yemek istemezken zorla yeki büyü yada süt içmek istemiyorken büyüyemezsin falan gibi oda şöyle düşünmüş olabilir istemediğim şeyleri yapmamak için küçük kalmalıyım gibi


goldenfish

bazen birşey yapmak isterler ama "aaa ama sen ablasın cok ayıp" vb bir yaklaşım görmüşse büyümeyi kısıtlanmak olarak algılıyor olabilir.

belki bebeklere cok ilgi gösterilmiştir cevresinde o ilgi hosuna gidiyordur.

son olarak kimse yaslanmak istemez 2 yasında bile olsa.2-3 yas bir dönem bizde yasarız böyle dönemler yetişkin olarak ama daha kolay yada daha gizli atlatırız. Kendisininde üstüne basa basa belirttiği gibi o daha mini mini:))

soyle yapabilirsiniz ama, cok yapmak istediği birley var ve yapmak için sizden onay bekliyor " aa tabi sen ablasın büyüdün tabi yapabilirsin minikler yapamaz" gibi.. gerci muhtemelen denemişsinizdir.


mutluannelif

Yaptıkları, söyledikleri çok normal. Büyümeye alışmaya çalışıyor. Bebeklikten çıkıyor ve bu sadece sizin için değil onun da için de inanılmaz bir değişim. Benim kızım da büyüme hevesindedir ve okula gitme aşkıyla yaşar ama bazen okula gitmicem, büyümedim der nadiren de olsa.Tuvalet eğitiminde çok kararsız kalmıştı mesela. Büyümek ve tuvaleti kullanmak, bezi bırakmak. Bunlar kolay şeyler değil ki onlar için :)

Görmüşsünüzdür hep 6 yaşında olup kardeşinin arabasına sığmaya çalışan çocuklar ya da ana kucağında sallanmaya çalışan bir 2 yaş çocuğu. Çocuk milleti böyle :)Cevaplamak için Üye ol