oglum 4 aya geliyor hep elini agzına sokuyor yani emiyor.2sinide

ogulcan soruyor: 6

elini emme ne zamana kadar devam edecek

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ediluj

bir süre daha devam ediyor,bizimkide hemen hemen o zaman başladı devam ediyor arkadasın oglu bir yaşını doldursu yeni vazgeçti sayılır,ama yinede arada el ağızda:))Eli ağzındayken çok fazla mudahale edip çekmemek gerekiyormuş(kocam dedi bir yerde okumuş sanırsam:..bizde rahat bırakıyoruz ,yada ilgisini başka şeye çekmeye çalışıyorum ben arada..


ocean85

evet elini ağzından zorla çıkarmak yapılacak en yanlış şeymiş. ben de okumuştum elini emmek kendine olan güvenini geliştirirmiş bizim kız da emiyor bu aralar


ozlemdevrim

Emmek bebekleri çok rahatlatan birşey. Kendi elini emerek kendini rahatlatıyor, ne güzel kendini rahatlatma işini becerebilmesi..O nedenle hiç müdahale etmemek lazım..Bırakın emsin :)


ocean85

şimdi kitabıma baktım parmak ve el emmenin bebeklerin çevre korkularını azalttığı düşünülüyormuş ve bebeği rahatlatıp kendine güvenini arttırıyormuş


septik

Ben bu konuda sizler gibi oluruna bırakamadım.Elini emerken ilgisi başka şeylere çekerek emmesini engelledim.Çünkü baş parmağı şekil değiştirmeye başlamıştı.Çok yakın bir arkadaşımın 6 yaşındaki kızı da hala parmak emdiği biraz korktum sanırım.


sanemsy

Benim oglum daha 3 aylık ellerini emiyor. Dun farkettim elinin içinin derileri soyulmaya baslamış:(

Engel olmamak zor. Gaz cıkarırken bile eli agzında olunca konsantre olup gazını

Çıkartamıyor:(Cevaplamak için Üye ol