bebeğim emerken uyuyakalıyor

demirin_annesi soruyor: 7

merhaba,
52 günlük bebeğim bir haftadır sadece 2-3 dakika emip memede uyumaya başladı,sonra
hemen uyanıp tekrar emmek istiyor ve bütün günümüz böyle sürekli memede geçiyor.Gündüzleri en fazla bir saat uyuyor ve gene emmek istiyor,bende anlayamıyorum doymuyormu,eğer açsa neden hemen uyuyakalıyor?benimle aynı seyleri yasayanlar var mı?ne yapacağımı bilemiyorum artık.
Bu arada gece uykusu iyi ve gece güzel emiyor.
lütfen yardım..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nilindelisiyiz

bizimki de 1 ve 2. ayında sürekli emme modundaydı..doktorumuz nprmal olduğunu 3. aya kadar sürekli emme isteği olduğunu ve doyduylarını henüz anlamadıklarını söylemişti..siz yine de doktorunuza danışın isterseniz..iyi emzirmeler...


Yenidenanne

Kıyafetlerini çıkararak, hatta sadece bezle bırakarak emzirmeyi deneyebilirsiniz. İşe yaramıyorsa: azcık emip uyuyakalıyorsa doymadan uyuyor demektir. Kısa zamanda da uyanıp tekrar emmek ister. Bebek için zor olur, ama daha önemlisi sizi tüketir. Uyuyakaldığında sütünüzü iki göğsünüzden de sağın. Hemen bebeğinize tatlı kaşığı ile içirin. Böylece uyuması gerektiği kadar uyur, siz de hem dinlenmek hem de süt rezervlerini doldurmak için fırsat bulursunuz.


taburcu

Ememiyordur. Kilo alımı normal mi? Biz benzer bir şeyi 2 haftalıkken yaşadık. O zaman kadar normal emip haftalık tarttımda sorun olmazken birden tarif ettiğiniz şeyi yaşamaya başladık. Tartıda kilo almadığı görüldü sütün yok dendi. Ben de cahil anne sütüm yok zannettim. Oysa ki sütüm var ama bebeğim ememiyormuş. Neden birden bire ememez oldu onu bilmiyorum. Ama tartımla bir sorun olduğu ortaya çıktı. Bu noktada biberonla mama vermek gibi bir hata yaptık. Bebeği soyup sizinle  ten teması sağlayarak emzirmek onun daha verimli emmesini sağlar. Kahverengi bölgeyi tamamen ağzına verin. Göğüsü doğru kavrayamadığında göğsü tam boşaltamıyor. Her emzirme sonrası göğüslerinizi sağın. Sağdığınız sütü şırınga yada kadehle verin.


gardelya

annem burnunu hafif sıkıp uyandırmamı söylerdi, ben kıyamazdım, ama o sıktığında uyanır emmeye devam ederdi :)


demirin_annesi

cok tesekkurler cevaplarınız için.
geceleri güzel emiyor ve uyuyor.Tek sorun gündüz sürekli emmek istemesi,tabii sürekli mememde
oluncada uyku da yemek de birbirine karışıyor sanırım.
Bugun sağıp vermeyi deneyeceğim bakalım,bir de ten temasını.


demirin_annesi

bu arada kilo alımı normaldi en son doktor ziyaretimizde.günde 40 gram kadar alıyor görünüyordu.
ama bu olay başlamamıştı henüz.


Yenidenanne

Yine kilo alımı iyi olacak bence. Bu uygulayacağınız ikinize de dinlenmek için fırsat olacak. Sonra gündüzleri de kolayca emzirirsiniz. Bunları siz de tecrübe olarak yazarsınız :)Cevaplamak için Üye ol