tamam! 3 yaşa kadar ağlatmayalım peki alışkanlıklar :(

lacivert0 soruyor: 10

uzmanlar 3 yaşa kadar ağlatmayın diyor iyi güzel de kuralsız mı büyüyecek bu çocuklar.

kızım daha çok küçük (6 ay 2 gün) ama bilerek ağlıyor. 3 gündür böyle daha önce en azından gündüz 1-2 uykusunu kendi kendine yatan gece de benim kucağımda yatan kızım 3 gündür gece gündüz bas bas bağırıyor.

bir derdi yok. karnı tok altı temiz sadece istediğiniyaptırmak istiyor. daha çok küçük demeyin gerçekten.

yatağına koyuyorum bağırarak ağlıyor ben de baş ucundayım( ne kızgın ne gülen bi surat dümdüz ona bakıyorum) sonra susup bana bakıyor  eğer benden hiç tepki gelmezse daha beter bağırıyor (anne az öncekini yemedin bak daha çok bağırıyorum)

arabada oto koltuğundan almam için bağırıyor. arabanın yanından birileri geçince susup bakıyor sonra devam.

yemek yerken ağlıyor. 3 gün öncesine kadar her şeyi itirazsız yerdi. mama yemiyor ek gıda yemiyor. sadece ağlıyor.

kuçağımda ağlıyor, oyun halısında ağlıyor, yatağında ağlıyor, oyuncaklarla oynarken ağlıyor. hepsinde max. 5 dak. oyalanıyor sonra yenisini istiyor.

ağlamıyor küçük dilinin titrediğini görüyorum o bağırırken o kadar yani. eğer tav olur yeni bir şey sunarsam dönüp bi gülümsüyor 5dak. sonra dön başa.

ne yapmalı. dahan çok küçük nasıl davranmalı. ama herşeyi ağlayarak yaptıran bir çocuk olsun istemiyorum. evet çok küçük ama büyüyor . 

7/24 Sadece onunla ilgilenemem onun tatmin etmek için uğraşamam kendi hayatımdan geçtim bir de ikiz kardeşi var oğlum arada biz kardeşini oyalamaya çalışırken kendi kendine büyüsün istemiyorum
 
NE YAPMALI.

LÜTFEN YARDIM

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


asna

3 yasina kadar aglamayan bi tane cocuk gösterin bana gözünüzü seveyim, olabilir mi böyle bisey?

kasten aglatmassiniz ha o ayri, cocuk bu, eline bicak alir, elinden alirsiniz, aglar, ilac icmesi gerekir, icirirsiniz, aglar, düser aglar, bazen kiziniz gibi sadece aglamak ister, aglar babam aglar..
 
trakya'da cocuklara 'kizan' derler bilir misiniz, kp dün dedi ki ' kizim bunlara niye kizan diyorlar, kizdirirlar iste adami ' :)

sakin kendinizi kötü hissetmeyin, bu bir,
ikiyi yazamadan benim ayni modelden olan kiz uyandi, dönebilirim umarim :)


lacivert0

aishwarya teşekkürler sağlıkla kucağınıza alırsınız ve  umarım kurallarınızu uygulayabilirsiniz. bizim kız yanlış anne babaya çatmış. öyle naz nuz çekecek tipler değiliz ( sırf onun iyiliği için)
 ama bizimkinin ilk 3 ay korkunç gazı vardı 4. ayda hafifledi bu süre içinde ister istemez hep kucakta aman ağlatmayalım modunda yaşadık ama gerçekten artık naz yapıyor. şimdi yatırdım. tam 40 dak. çıklık çığlığa ağladı sızdı ve yattı.


lacivert0

asna ikiyi sabırsızlıkla bekliyorum


deryaninkuzusu

bugünlerde benim kızımda çok huysuz.yatağına koyuyorum ağlıyor.başına gidiyorum önce bakıyor susuyor.Almıyacağımı  anladığında daha çok ağlamayabaşlıyor.Seninle aynı endileşeri taşıyorum.Her istediğini ağlayarak mı yaptıracak bu bebek diye düşünmeye başladım.Gaz sorunu bizde de vardı halada devam ediyor. ,aman gazdır ağlatmıyayım diye uğraştım durdum ama artık sabırm tükenmeye başladı.Kızımda anladığım şey uykuya dalamama problemi.bu sebeplede sürekli ağlıyor.Bi çözüm yolu bilen banada bu topikte yol göstersin.


lacivert0

deryaninkuzusu benim bebelerde uyku düzensiz.
kızım bazen yatağındaki kitabın resmine bakıp mırıldana mırıldana uyuyor bazen uykudan yüzünü gözünü yırtıyor uyuyamıyor.

 uyuyamadığı zaman kucağıma alıyorum. uykucu işneğimiz var yada tülbent onunla gözlerini örtüyorum kucağımda uyutuyorum.

bazen yatağında gözleri kapalı halde tam uyuyamadığı için inliyor yada bi sebepten uykusu bölünüyor o zaman da kucağıma alıyorum çok daha çabuk dalıyor.

DALIYORDU. 3 gündür sadece ağlıyor. mızırdamıyor çığlık çığlığa boğazını yırtarcasına ağlıyor. gerçi bu gece daha rahattık ama.....jildando

biraz klasik bir yorum olacak ama diş çıkarıyor olmasın? O dönemlerde daha cok mızırdanıyorlar.
Genel olarak 3 yasa kadar ağlamasın çocuk olayına gelirsekte, zaten elemanlar ağlayarak dunyaya geliyor:)
Ağlayarak istediğini elde etmek gerçekten yapılmaması gereken bir durum, birşey nasıl başlarsa oyle devam eder, bazen duyuyorum ama daha cok kucuk ver istedigini nolacak lafını ama oyle olmuyor işte, sihirli değnek değmiş gibi, ha tamam ben 2 oldum artık ağlamadan istiycem demiyor cocuklar.
Kural koymak için çok ufaklar gercekten ama dikkat dağıtarak, ilgisini başka yone cekerek istedigini elde etmemesini sağlamak en kolayı.


selencem

Bana da dis agrisi olabilir gibi geldi. Bu onlari cok huysuz yapiyor. Benim oglum 6-7 aya kadar yani oturana kadar kucaktaydi. Ve oyle kucagimizda onunla oturamazdik. Kendisi kucakta disari dogru duracak ve siz de yuruyeceksiniz. Yoksa kiyamet! Sonra 2-3 dakika durmaya basladi. Hala tek takilmasi 15 dakika ama tabi artik buyudu ve kavramlar degisti. Bence siz denge kurmalisiniz. Aglarken onu oylece birakmayin ama kucak yerine yatarken masaj ve sarki, normalde oyuncak ve oyun yapmalar ile dikkatini dagitmayi deneyin. Maalesef her cocuk cok farkli, benimki de zor model cikti :) o yuzden hersey onceden verilmis kararla yurumuyor.


lacivert0

diş mi acaba dedik önce ama diş olsa çocuğun dikkatini bir yöne çekseniz bile geriden ufak ufak mızırdar ama benim ki eğer dediğini yaptırmışsa tüm sorun bitiyor gülücük saçıyor 5 dak. sonra yeniden başlıyor. yeni bir şey istiyor

oto koltuğundan kalkmak için resmen yarı beline kadar dikeliyor bir yandan da kollar havada beni al. almayınca ne şarkı ninni ne başını okşama ne oyuncak hiç bir şey onu sakinleştirmiyor sadece oto koltuğundan çıkarırsam duracak. ama OTO KOLT. çıkarmadığım için bütün yolu hıçkıra hıçkıra ağlayarak gidiyor.

istediği zaman kucağıma alırsam bu defa dik tut beni başlıyor bir kaç gündür ayakta biberon vermeye çalışıyoruz yiyemiyor diye ağlıyor yatırıp yedirince yattığı için ağlıyor. dik tutunca oturma gezdir beni diye tutturuyor.

dün hava biraz da olsa iyiydi. 2 kere dışarı çıktık çok iyi geldi ama kucağımızda çıktık. biliyorum pusete koyunca da aynı sorunu yaşayacağız.

bakalım düzelecek diye umuyorum.selencem

Lacivert, senin kiz da benim oglum gibi popo sensorlu sanirim :)) oturmak aglama sebebi! Ben kullanmadim ama yurutec mi deneseniz acaba? Biz 8-9 aylikken basladik ellerinden tutup yurutmeye, faydasi oldu sakinlemesine. 2 gundur tamamen kendi yuruyor ve bol bol gulmeye basladi :) darisi basiniza :)


nihanbil

Lacivert benim ikizlerden Alper'de vardı bu dediğin aynen anlattığın gibi ne yapacağımızı şaşırmıştık ve çocuğun adını eşkiyaya çıkarmıştık. Babaannemiz bayraklı diyordu mesela hah açtı yine bayrakları diyordu. Netice de çocuk idrar yolları iltihabı geçiriyormuş ve böbreklerind de kum varmış, canının yanmasından ağlıyormuş. İnanamadık çünkü bi şekilde ilgisini çekecek bişey bulunca bi sürelğine susturuyorduk sonra sıkılınca tekrar ağlıyordu sanki, meğer acısı varmış kuzumun tedavisi yapıldı ve ağlamalar kesildi. Netice de konuşamıyor ki derdini anlatsın. Ben bu ihtimali atlama derim mutlaka bi tetkik yaptır, özellikle kız çocuklarında daha çok görülüyormuş.Cevaplamak için Üye ol