tamam! 3 yaşa kadar ağlatmayalım peki alışkanlıklar :(

lacivert0 soruyor: 10

uzmanlar 3 yaşa kadar ağlatmayın diyor iyi güzel de kuralsız mı büyüyecek bu çocuklar.

kızım daha çok küçük (6 ay 2 gün) ama bilerek ağlıyor. 3 gündür böyle daha önce en azından gündüz 1-2 uykusunu kendi kendine yatan gece de benim kucağımda yatan kızım 3 gündür gece gündüz bas bas bağırıyor.

bir derdi yok. karnı tok altı temiz sadece istediğiniyaptırmak istiyor. daha çok küçük demeyin gerçekten.

yatağına koyuyorum bağırarak ağlıyor ben de baş ucundayım( ne kızgın ne gülen bi surat dümdüz ona bakıyorum) sonra susup bana bakıyor  eğer benden hiç tepki gelmezse daha beter bağırıyor (anne az öncekini yemedin bak daha çok bağırıyorum)

arabada oto koltuğundan almam için bağırıyor. arabanın yanından birileri geçince susup bakıyor sonra devam.

yemek yerken ağlıyor. 3 gün öncesine kadar her şeyi itirazsız yerdi. mama yemiyor ek gıda yemiyor. sadece ağlıyor.

kuçağımda ağlıyor, oyun halısında ağlıyor, yatağında ağlıyor, oyuncaklarla oynarken ağlıyor. hepsinde max. 5 dak. oyalanıyor sonra yenisini istiyor.

ağlamıyor küçük dilinin titrediğini görüyorum o bağırırken o kadar yani. eğer tav olur yeni bir şey sunarsam dönüp bi gülümsüyor 5dak. sonra dön başa.

ne yapmalı. dahan çok küçük nasıl davranmalı. ama herşeyi ağlayarak yaptıran bir çocuk olsun istemiyorum. evet çok küçük ama büyüyor . 

7/24 Sadece onunla ilgilenemem onun tatmin etmek için uğraşamam kendi hayatımdan geçtim bir de ikiz kardeşi var oğlum arada biz kardeşini oyalamaya çalışırken kendi kendine büyüsün istemiyorum
 
NE YAPMALI.

LÜTFEN YARDIM

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


selencem

nihanbil doğru söylüyorsun. bu kuzular canları yanarken bile ilgisini çekerken bir an susuyor. mesela oto koltuğundan aldığında dikkati dağılıp susuydr olabilir. bence doktora danışın bu endişeyi.


ColukluCocuklu

benim kızımın ne derdi olursa olsun ağlarken ilgisini başka şeye çekersem susuyor. Diş çıkartıp acı çekerken bile ilgiyi dağıtınca susuyor da gülüyor da. söylemek istediğim bu durum derdi olmadığını göstermez. Arkadaşlara doktor konusunda katılıyorum eğer uyku, yemek vs. etkiliyorsa bir derdi vardır büyük ihtimalle en azından içiniz rahat eder.


lacivert0

idrar tahlilini yaptıralım inş. bir şey çıkmaz hemen hemen doğduğundan beri daha çok ağlayan bi bebiş. çok defa yaptırdık idrar tahlili yeniden baktıralım.

selencem yürütecimiz var 1 haftadır 10 dak. geçmemek üzere içine bırakıyoruz odayı 4 dönüyor.

sağolun cevaplar için.


selencem

lacivert 10 dakikaları sıklaştırırsınız zamanla :)


nihanbil

canım tit ( tam idrar tahlili ) ve idrar kültürü, ayrıca spot idrarda kreatinin ve kalsiyUma baktırlacivert0

sağol nihanbil hemen yaptıracağım


nilkuzey

aynı sorun benim ikizlerimin erkek olanında da var. 3,5 ay boyunca gaz sorunumuz vardı, sürekli kucakta tutuldu.

kızım ise bu süre içersinde yatağına koyduğumda kendi kendine durmayı ve akabinde uykusu gelince kendiliğinden uyumayı öğrendi.
yani oğlumun huysuzluğundan kızım pozitif yararlandı belki ama 1 hafta sonra 6. ayları doluyor, bizim kuzey'le hala "kucakta olmak ya da olmamak" gibi bir sorunumuz var.
ağladığında ilgilenmeyim diyorum, ağlar ağlar susar ama dediğin gibi belki çok küçükler ama zayıf noktaların farkındalar. 
önce kısa kısa bağırtı ardından öksürür gibi ağlama ardından alt ve üst komşunun "yardıma ihtiyacın var mı" diye kapımızı çaldırana dek bağırma..
ve yine dediğin gibi, biz oğlumla ilgilenirken masum kızım belki bizim ilgimizden mahrum kalıyor diye vicdan azabı çekiyorum. çünkü neredeyse uyumadığı her an kucak istiyor. kucakta olacak ama kucakta tutan kişi oturmayacak.
ben de henüz bi çözüm bulabilmiş değilim. umuyorum buraya biri öyle bir şey yazar ki, "kuru ağıt"larımız sona erer:)


lacivert0

ben de biraz arada "kendi kendine" büyümüşüm. şartlar öyle gerektirmiş. bizimkiler bi bakmış bende ablamla birlikte (aramızda 1 yaş var) ayaktayım.

benim çocuklarım öyle olsun istemiyorum. ikisininde büyümesini yaşayayım istiyorum. ikiz annesi olmak çok güzel ama ikiz olduklarını öğrendiğimde bundan dolayı üzülmüştüm.

biliyorum çok küçük ağlatmak istemiyorum istediği zaman sarıp sarmalayayım istiyorum ama onunla biraz fazla ilgilensem gözüm oğlumda kalıyor yada tam tersi.

bütün ikiz annelerinde var mı bu kaygı ACABA İKİSİNE YETEBİLİYORMUYUM?papish

merhaba lacivert yazını cevapları okuyunca annelik ne kadar zor.. tekrar hatırladım..bizim yaramazda dört gündür hem öğle hem gece uykusuna geçerken on beş dakika ağlıyo ağlamada değil resmen bağırıyo..sadece uyumamak için ben direniyorum sallamaya devam ediyorum..sonunda uyuyo..maksat ağlayarak bizi pes ettirmek..ama huy edinmesin diye pes etmiyorum..ama nasıl zorlanıyorum avuçlarım yanıyo ensemden doğru başım ağrıyo hatta bazen ağlıyorum..anneliği seviyorum ama bazen itiraf etmeliyim ki çok zorlanıyorum..şu üç yaşa kadar ağlatmayın olayına gelince arkadaşın dediği çok doğru elemanlar ağlayarak doğuyor..


lacivert0

bugün tahlil yaptırdık çok şükür temiz çıktı. bu durumda benim kız bildiğiniz EDEPSİZ :)Cevaplamak için Üye ol