Oto koltuğunda isofix

laedri88 soruyor: 3

Kızım 0-13 kg oto koltuğunda durmamaya başladı. Artık büyük oto koltuğuna geçme zamanımız geldi. İnternette araştırma yaptığımda Joie diye bir markanın ürünlerini çok beğendim. Yalnız 0-25 kg grubu için ürünlerinde isofix bağlantısı yok. İsofix bağlantılı bir ürün almak istiyordum aslında. Bazıları da isofix bağlantısının çok da önemli olmadığını söylediler. Kafam çok karışık. İsofix olmazsa olmaz bir özellik mi yoksa olmasa da olur mu?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Operaistanbul

Merhabalar,

Oto koltukları, araca monte edilme şekillerine göre ikiye ayrılır:

- Araca, otomobilin emniyet kemeri ile sabitlenen koltuklar
- Araca, Isofix güvenlik bağlantıları ile monte edilen koltuklar

Isofix sistemine sahip koltukların, Isofix sistemine sahip olmayan koltuklara göre belirgin avantajları vardır:

1. Isofix sistemli koltuklar, çarpışma testlerinde daha başarılı sonuçlar almaktadırlar.

2. Kemerle sabitlenen koltukların,%80 oranında hatalı monte edildikleri tespit edilmektedir. Bu da ciddi bir güvenlik zafiyetine sebep olmaktadır. Isofix sistemine sahip koltuklarda bu oran %5 seviyesindedir. Ayrıca Isofix li koltukların çoğunda doğru montaj yapıldığını gösteren göstergeler vardır. Bunlar da hatalı montaj oranını çok düşürmektedir.

3. Isofixli koltukların montajı çok daha kolay ve hızlı şekilde yapılabilmektedir.

Bütün bu sepeplerden dolayı, bebeğinizin güvenliğini sağlayan bir oto koltuğu seçimnde, ISOFIX li koltukların tercih edilmesini öneririz.

Bunun için önce aracınızda ISOFIX bağlantılarının bulunduğunu kontrol ediniz. Son 10 yıldan beri üretilen hemen her araçta ISOFIX bağlantısı vardır.

Bir başka önemli önerimiz de, oto koltuğu alırken, mutlaka ürünün Avrupa'da satılıp satılmadığını, uluslarası çarpışma testlerinden geçip geçmediğinin kontrolünden emin olmanızdır. En önemli çarpışma testleri arasında ADAC, Stiftung Warentest ve Auto Bild in testlerini sayabiliriz.

Bütün bunlardan sonra, bebeğinize distribütörü olduğumuz Alman Dünya Devi Cybex'in yeni nesil 9-36 oto koltuğu Pallas M Fix i önerebiliriz. Türkiyede de çok beğenilen ve tercih edilen bu
koltuğun özellikleri:

- 15-36 kg kullanım (11 yaşa kadar uzun kullanım)
- ADAC çarpışma testlerinde en yüksek güvenlik puanları
- Ön güvenlik yastığı
- Isofix güvenlik bağlantısı
- Çocuğun kafasının sürekli güvenli kafalık bölgesinde kalmasını sağlayan patentli kafalık
- 12 yükseklik ayarı
- Yatış pozisyonu
- LSP yan darbe koruma sistemi
- Nefes alan kumaş ve havalandırma sistemi


Cybex ürünlerinin Türkiye distribütörü olarak herhangi bir sorunuz için:


info@operaistanbul.com
tel 0212 321 8131

Daha fazla bilgi için

www.cybex-online.com
www.operaistanbul.com

sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ürün videoları için

https://www.youtube.com/channel/UC4lt70QG0GtHLEH9oB6M3SQ

Saygılarımızla,

Opera Istanbul

https://www.facebook.com/operaistanbul/
https://www.instagram.com/operaistanbul/

barba

Olsa iyi  olur tabi, ama hayır olmazsa olmaz değil. Örneğin iki aracınız olsa ve araçlar arasında sık sık transfer edecek olsanız mutlaka olsun derim. Bunun dışında eğer bir kez doğru şekilde monte ederseniz, zaten sonra çıkarma durumu ancak kılıfını yıkamak için vs. oluyor. 


BiZiM

Arabanızda isofix özelliği varsa kesinlkle isofixli alın. Daha güvenli. Biz de alalı bir iki ay oldu heyner in isofixli modelini aldık. Çok şükür memnunuz aklınızda bir marka yoksa tavsiye edebilirim. Biz de baya araştırdık Alman malı ve fiyatı aynı özellktekilere göre daha uygundu.Cevaplamak için Üye ol