Kekemelik

baderose soruyor: 4

4 yaş oglumda kekemelik başladı böyle bir problemi yaşayıp atlatan var mı bilgisi olan yardim edebilirsiniz 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sahinur

Merhaba.kucuk oğlum da yaşadık aynısını.zamanla kendiliğinden geçti.cok üzerinde durup,fazla tepki vermemek gerek.pekistirmemek için.o dönemde beyin dilden daha hızlı oluyormuş.cocugun anlatmak istediklerine dil yetişemiyormuş. Doktorumuz öyle söylemişti.


baderose

Tsk ederim cevabın için ne kadar sürdü tam 4 yaşında mıydı biraz bilgi verirsen sevinirim 


esozmen

benimde oğlum dört yaşında aynı şeyleri yaşıyorum bende ara sıra oluyor  şimdi tekrar başladı sadece ilk kelimeyi tekrarlıyor devamını daha kolay getiriyor bende ne yapacağımı bilemiyorum


panter00

Merhabalar;

Aradan zaman geçmiş ama ben yinede yardımcı olmak isteyen olur diye yazıyorum. Allah'ım herkesin çocugunu bağışlasın. Sağlık şifalar versin. Arkadaşlar 3.5. yaşında oğlumuz var.

Konuşmasında bir problem yoktu ve gün içinde yaptıklarını 4 cümle 5 cümle hatta daha uzun cümleler halinde anlatıyordu. Ama ne olduysa anlayamadık. kekelemeye başladı bazı cümlelerin başında ortasında tam olarak ifade edemiyor kendini.

Bu durum bizi çok üzdü. Doktora götürdük kan tahlili falan istedi mr çekilecek vs. 

Bu durumu geçirmiş olan anneler babalar lütfen bir bilgi verebilirmi. Allah rızası için. Son durumları nedir? ne yapmamız gerekir. Nasıl atlattılar neler yaptılar beklemek mi gerekir.

Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için...Cevaplamak için Üye ol