ÖZEL GÖZTEPE HASTANESİ DOKTOR FATİH ESEN

kuzey_mania soruyor: 10

merhaba, Özel Göztepe Hastanesinde Fatih Esen ne giden var mı? Şu anda ben başka bir doktora gidiyorum fakat Fatih beyi çok tavsiye ettiler.Benim ki ,Sezeryan yanlısı 7 aydır normal dogum istediğimi söylemekten yoruldum  ve hep ben yönlendiriyorum...Kan sayımı yaptırayım mı?Tam idrar testi falan..sıkıldım artık..

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


meycan

Fatih Bey'den çook memnun kalanları biliyorum. Ben de aynı hastanede Gülşen Barçınlı'nın hastasıydım. Kendisinden çok memnun kaldım.
Fatih Beyi tanımadığım halde, Gülşen hanımı tanıdığım için tavsiye edebilirm...


GulcanDeniz

Mania, ben Fatih Bey'in hastasıydım (bi tuhaf oldu böyle yazınca, ama iki anlama da çekebilirsiniz, sahiden şahane bir doktor :))

Hamileliğim süresince beni çok rahatlattı, acayip bir pozitif elektriği var zaten. Genç bir doktor, ama asla tecrübesiz biri değil, çok donanımlı. (Yanılmıyorsam 2006 sonunda bir kızı olmuştu. Yani bu anlamda da halden anlayan biri)

Hamileleğimin son 3 ayını erken doğum riski nedeniyle yatağa bağlı geçirmek zorunda kalmıştım. Rahimde yumuşama olmuştu. Verdiği ilaçlar, telkinleri, müdahalesi her şeyi çok doğru idi ve bebişi zamanında doğurdum.

Normal doğum için cesaretlendiren bir doktor.

Benim doğumum sorunlu olmuştu. Hem kendi hem de oğlumun hayatını Fatih Bey'e borçluyum diyebilirim. Çünkü tam zamanında, çok doğru müdahalede bulundu.

Şöyle ki,
normal doğum olacak diye 12 saat sancı çektim, epidural anestezi de yapıldı hatta. Rahim açılmasına ve yumuşamasına rağmen bebek bir türlü gelmiyordu.
NST cihazında kalp atışları 150'lerden 50-60'lara düşünce Fatih Bey (o sırada da bir operasyondaydı sanırım) hemen müdahale edip beni sezeryana aldı.
Bebek yeterince strese girdi diye sezeryan kesitini de büyükçe açmış.
Neyse, doğumda anlaşıldı ki bebiş kordon bağını düğümlemiş. Dolanma değil, bildiğiniz gemici düğümü. Çıkmaya çalıştıkça da düğüm daha da sıkılaşmış ve kalp atışları düşmüş.
Müdahale edilmeyip beklense olacakları düşünmek bile istemiyorum.
Doktoromuz doğru zamanda doğru karar verdi yani...

Dediğim gibi Fatih Bey'den her aşamada çok memnun kaldım.
Anadolu Ajansı'nda birlikte çalıştığım gazeteci arkadaşım tavsiye etmişti. İyi iki tavsiyesine uymuşum.

Eğer gitmeye karar verirsen AA'dan gazeteci Gülcan (düğüm olayı da söyleyebilirsin) ve Sibel hastanızmış, onlardan tavsiye aldım diyebilirsin, hem de çok çok selam söyle. Kendisini çoook seviyoruz.

Ve şiddetle tavsiye ediyorum kendisini


kuzey_mania

Fatih bey 'e bu sabah gittim ... Tavsiye edenlerden Allah razı olsun ... Geç oldu ama sonunda doktorumu buldum .. Fazla söze gerek yok :)) gkaplan söyledim senin selamını :))


GulcanDeniz

Mania çok sevindim.
İyi doğumlar dilerim sana.
Bebiş de hoş gelsin sefalar getirsin :))


didembaycan

Benim de doktorum Fatih Beydir. Gerçekten ailecek çok severiz, kendisine güveniriz. İnsanın doktoruna tamamen güvenmesi o kadar önemli bir şey ki...Herkese tavsiye ediyorum kendisini. Ben de normal doğum yaptım. Her şey gayet iyi gitti. Gece sancılar başlayınca hastaneye gittik ve yatış yaptık. Bütün gece devam etse de, açılmada pek bir ilerleme olmadı. Ama Fatih bey sabaha kadar saat başı hastaneyi aramış, durumumu nöbetçi ekibe sormuş. Arada beni de arıyordu zaten. İnsana değer veren erdemli birisi. Sırf bu nedenle bile gözüm kapalı herkese tavsiye ederim :) Şimdiden kolay doğumlar diliyorum.demo

Fatih Bey benim de doktorum. Hamileliğim biraz sorunlu başladı, şiddetli bulantılar ve kusmalar (diğer adıyla "hyperemesis gravidarium") nedeniyle hızla kilo kaybetmeye başladım, çok kötü bir dönemdi. Bu süreçte yaptığı telkinler, tedaviler ile kısa sürede toparlandım. Normal doğum yaptım, zor bir doğum olmasına rağmen yaptığı yerinde müdahaleler sayesinde ben de oğlum da gayet sağlıklı ve iyiyiz, kendisine duacıyız.

Konusuna son derece hakim, başarılı bir doktor olmasının yanısıra çok ilgili, insancıl ve insanı rahatlatan bir doktor ve normal doğum yanlısı.  Daha önce aşılama ve tüp bebek tedavileri nedeniyle birçok kadın doğum uzmanına gittim, kendisinin üstüne doktor tanımam ve herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Umarım sağlıkla bebeğini kucağına alırsın:)


neslimoon

bana kalırsa iyi bir doktor değil, sakın hafta sonu doğurmayın ve de kesenin ağzını açın, yoksa ...


kuzey_mania

????????????????????????????neslimoon

çok özele girmek istemem ama davranışları hoş değil artık, 5 sene önceki doktorla şimdiki aynı değil, bir daha kendisine asla gitmem, çünkü hem para vereceğim, hem de sanki devlet hastanesinde ki doktor gibi muamele yapacak, ses tonunu yükseltecek, yok arkadaş, paramla rezil olamam, memleket sağolsun daha iyi doktorlarla dolu.... ama bunlar benim tercihlerim, siz de görün tartın ona göre karar verin, ama tekrar söylüyorum bana en ihtiyaç duyduğum zaman da yardım etmeyen azarlayan doktor olmaz olsun, ona da uğurlar olsun...


DIDEMKOPRULU

Kesenin agzini açmak mi? Parayla alakasi olmadigini ve para tuzagi herseyden nefret ettiğini biliyorum. Zaten hastasini maddi acidan kullanmak bir yana hicbir olumsuz sözü ona yakistiramam. Fatih beye karar verene kadar 6 doktor gezdik, ilgisi güler yüzü, tecrübesi, normal doğum yanlisi olması ve benzeri sebeplerden dolayi hem saygi duyduk hem sevdik. En ufak şeyde whatsapp dan yazdim hepsine de sonuna gülücük koyarak döndü. Doğum öncesi ve sonrasında hem güven verdi hem cesaret. Bir ameliyathanede kendimi ancak bu kadr güvende hissedebilirdim. 5 ay sonra smear testi icin gidecegiz, tekrar gormek icn sabirsizlaniyoruz. Neyse herkes sevmeyebilir, daha az paylaşmış oluruz. Yine de ne istediğini bilen herkese tavsiye ederim.Cevaplamak için Üye ol