emzik

tdalpay soruyor: 3

Toprak ve Duru uyurken emzik alıyorlar ve ben bundan kurtulmak istiyorum. Emzik bıraktırma tecrübesi olanlardan yardım istiyorum. Umarım bir an önce çözerim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Ozgeerdogan

Biz de 2 yaşında bıraktık emziği...Öncelikle eğer uykuya emzikle dalıyorlar ise çok sabırlı olmanız gerekiyor.Ben önce emziğin ucunu ince bir iğneyle deldim.Hava geldiği için rahatsız olmaya başladı.Giderek deliği büyütüp sonunda ucunu kestim...2 günde sonuca ulaştım:)Tavsiye ederim:)


yesims

Merhaba,
Ben de kizim 14 aylikken emzigi biraktirdim, aslinda biraktirmayi dusunuyor ama nasil yapacagimi bilemiyordum, olaylar tamamen kendiliginden gelisti. Aksam her zamanki uyku rutinimizi uyguladik ve tam yatagina koyacaktim ki yataginda emzigin olmadigini farkettik. Beraber emzigi bir sure aradik ve bulamadik, Ben de tepkisini anlamak icin yedek emzigini cikarmadim. Emzigi bulamayinca Ela gitti dedi, ben de evet gitmis hadi emziksiz uyuyalim dedim. Yataga yatirinca uzuldu ve agladi biraz tabi ama bekledigim kadar degildi, zaten dedigim gibi emzik biraktirma gibi bir niyetim yoktu o sira, eger cok aglasa ve kesinlikle ikna olmasa emzigi bulup vericektim. Ama cok da yorgun oldugu bir gun oldugu icin kolayca uykuya daldi, gece uyandiginda sarildim, ninni soyledim sakinlesti ve uyudu. Ikinci ve ucuncu gun biraz daha zordu ama surekli dikkatini baska yone cekicek seyler buldum, boylece gun icinde cok da aramadi ve kisa surede alisti.
Size de kolay gelsin, sevgiler.


tdalpay

 yaşasınnn... O kadar gözümde büyütmüşüm ki! Sadece sabır ve kararlılık istiyor. Bi de miniklere extra şefkat. İki hafta oldu ama hala bazen "memme" diye istekte bulunabiliyorlar. Ama o kadar. Biz o sayfayı kapattık, darısı diğerlerine. Tavsiyede bulunan, deneyimlerini paylaşan herkese teşekkürler...Cevaplamak için Üye ol