Keçi sutu

kubra_maya soruyor: 3

Kay marka keçi sutu var marketlerde baska hangi markavar bilen varmi?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


silky

bizim doktorumuz 1 yas kontrolunde gunluk inek sutu vermemizi onerdi. keci sutu folik asit bakimindan fakirmis.


mert_mert

2 hafta önce kay peynirde böcek bacağı çıktı ..bende sık sık kullanıyordum bu markayı ama ihmal edilecek kulak arkası yapılcak değil bilginize..


skisac

Kay markasını kesinlikle almayın. benim bir arkadaşımın ablası gıda mühendisi, benim keçi yoğurdu peyniri kullandığımı duyunca 2 ay önce aradı, test sonuçları kötü çıktı sakın alma dedi. zaten almıyordum ama bilmek iyi oldu :)
keçi sütü alerji oranı daha düşük, anne sütüne daha yakın.
benim oğlum bir kaç ay öncesine kadar süt alerjisiydi bende bolana marka peynir yiyordum. şimdi oğluma sadece bolana (boluda üretiliyor) ve silivri keçi çiftliğinden üretilen oba marka %100 keçi yoğurdu veriyorum. Her yerde bulunması zor bunların, sınırlı sayıda alıyor alan yerlerde. marketteki inek yoğurtlarına göre ciddi fark var aralarında, kokusundan bile anlaşılıyor. ambalaj olarakta kiremitte satılıyor. tabi fiyatıda biraz daha pahalı. bir kiremiti 7,5-8 tl arasında. 800-900 gr dı yanlış hatırlamıyorsam merak eden olursa evde bakıp yazabilirim.
okuluna da bizim yoğurttan paket olarak gönderiyoruz, yoğurt olarak keçi yoğurdu vermeleri için.
süt olarak ise mado yada atatürk orman çiftliği çok farketmez. zaten madoda atatürk orman çiftliğinden alıyor. madoya sipariş verip telefonunuzu bırakırsanız ürün gelince size dönüyorlar, onlarada sanırım haftada iki kere geliyor. (madonun aoç aldığını arkadaşım söylemişti)
Cevaplamak için Üye ol