Hamilelikte NİDİLAT kullanımı

incibora soruyor: 10

Merhaba; 29 haftalık hamileyim...iki gün önce minik bir kanama,ardından Braxton-Hicks kasılmalarım başladı... Dr.umla görüşmemin ardından NSTye bağlandım...herşey normal.. erken doğum belirtisi yok..Ancak doktorum önlem almak için 10 gün boyunca sadece ; günde 3 defa 1er tane Nidilat kullanmamı önerdi..dünden beri başladım...doktoruma çoook güvenmeme rağmen içimdeki tedirginliği kimse gideremiyor...Hamileliğinde Nidilat kullanan var mı? benimle yaşadıklarınızı paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


Caglam

Merhaba, bu sorduğun ilaçla ilgili hiçbir fikrim yok, kullanmadım yeni duydum ancak bu kadar aklını kurcalıyorsa, alanında iyi olduğunu duyduğun başka bi doktora gidip görüş almakta fayda var bence...Doktorlara çoook güvenmeye gelmiyor:)


incibora

sanırım aynı fikirdeyim...bu yola da başvuracağım...çok teşekkür ederim.


hacer

ben 19. haftada ilk bebeğimi kaybettim. aniden sancılarım başladı,3.gün doğum başladı ve bebek düştü. 2. hamileliğimde önce servikal yetmezliğimin olduğunu düşündü dr. sürekli takipteydim. benim de kasılmalarım oldu 16.haftadan sonra sürekli nidilat kullandım 33.haftada bıraktım. eşim her "nidilatını aldın mı aşkım?" diye sorduğunda asfalyalarım atardı. tansiyonumu düşürür,başımı inanılmaz ağrıtırdı. (ama inanılmaz etkilidir. kasılmaları küt diye keser) öyle günler oldu ki saat başı almam bile gerekti. dr.umda hamileliği süresince nidilat kullanan biri olduğu için kendisine güvenip dediklerini yaptım ve kızıma hayırlısıyla kavuştum.


ikicocukannesi

bende kullandım.
bebek icerde kalsın diye hem de.

rahat olun, kasılmaları onluyor, dogumu erteleyebilmek icin. benim suyum azalmıstı ve kacak vardı. ustune iki kez kasılma olunca yaklasık sizin haftalarınızda kullanmaya baslayıp bebegimi 34 hafta kadar icerde tutmayı basardım. erken geldi, bir hafta kadar yogun bakımda kaldı ve simdi uc yasında saglıklı bir bebek.

saglıklı bir gebelik diliyorum.


incibora

harikasınız anneler... bunları okuduğumda gözlerim doldu.. yazdıklarınız kuvvet verdi bana... umarım benim ve minik oğlum için de herşey yolunda gidecek... teşekkür ederim paylaştığınız için.... iyi gelişmeleri haber vereceğim :)) İnci&minik Bora'm...sseellii

hamileliğimde 20. haftada başladı braxton hicks kasılmaları. dr a her söylediğimde olabilir normal bunlar dedi. 34. haftada hafif bir kanama oldu, işte o zaman verdi dr nidilatı, 2 saatte 1 hemde. kasılmalarımı bitirdi mi, hayır. ama bebeğime de zararı olmadı, hiçbir etkisini görmedim nidilatın. 36. haftada sularımın gelmesiyle apar doğuma alındım. neyse ki bebeğim sağlıklıydı.

umarım siz de sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucağınıza.


incibora

Sevgili sseellii;
umarım ben de hayırlısı ile kucağıma alırım oğlumu.. dr.um bana verirken "herşey normal görünüyo ama önlem almamız gerekebilir...kasılmalar şiddetlendiği anda bir işe yaramayabilir..biz şimdiden başlayalım 10 gün kadar gelşmeleri izleyelim" dedi... şu an kasılmalarım daha hafifledi... yan etkileri rahatsız edici tabi.. tedirginliğimi de savabilirsem daha iyi olacağım...ama kendimi değil, bebeğimi düşünüyorum sürekli.. korkuyorum bu yüzden.. ona bişey olmasın. Allah bebeğini sana,tüm evlatları annelerine bağışlasın... 9aylık tam yumulmalık oluyorlar :) sevgiler...


aicha_hero

35+3 de gittiğim kontrolde düzenli kasılmaların başladığı ve muayenede rahmimin yumusamaya başladığını doktorum söyledi hatta apar topar izne cıkmamı istedi cünkü erken doğum riskim vardı, nidilat kullanmamı istedi 3x1.
37ye gelene kadar kullandım.En azından 37yi cıkar dedi.İyiki kullanmışım :) 38+2de yavru geleceğim diye tutturdu.kullanmasaydım erken gelecekti yani..
Bir arkadasımın 28.haftasında kasılmaları başladı,doktoru günde 12 adet nidilat içmesini söylemişti 39da doğum yaptı.
Sonucta erken doğumu engellemek için uygulanan ilaç tedavisi işede yarıyor.İçinizi ferah tutun.incibora

aicha_hero; çok teşekkür ederim..bu siteye kaydolduğumda bu kadar süper annelerle tanışacağımı düşünmemiştim... :) gönlümü ferahlattınız.... bugün 3.gündür günde 3 defa 1er nidilat kullanıyorum... kasılmalarım,sancılarım gevşedi...rahatladm...ilk gün bebeğim de biraz tedirgindi..dün akşamdan beri o da normal karıniçi hareketliliğine döndü.. o iyi olunca ben süper oluyorum... paylaşımınız için çok teşekkür ederim...


totbicer

Bende 32. haftamda nidilat kullandım. bir hafta boyunca 4 saatte bir aldım. Bebeğim 37. hafta 6 günlükken doğdu. Erken doğum riskini engellemek için veriliyor. Hatta ben prepar isimli kasılma önleyici başka bir ilacı hem ağızdan hem de damardan aldım. Bebeğim sağlıkla doğdu.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,

Tuvalet eğitimi 5

s_gur_s 2Y
Son: dilrubaa,

4.5 yaş kreş için geç mi? 4