Bebeğimin dilinden anlayamıyor muyum?

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ema

Diş filan çıkartıyor olmasın.Elini ağzına götürmesi filan...ben yeni yeni anlıyorum dilinden oda eliyle işaret ediyor öyle merak etme hepimiz deneyerek geçtik bu yollardan.Erkek çocuklar daha haylazzzz


Meowwow

donme, emekleme gibi gelismelerinin onemli noktalarinda da uyku problemleri oluyor, dediginiz gibi biraz sinirlenebiliyorlar. diger arkadasin belirttigi gibi dis cikarmada bunun uzerne tuz biber olmus olabilir. bebek bir muamma hepimizi yasayarak ogreniyoruz, hic uzulmeyin. dislerde beyazlasma olmadigi halde bazen sizlayabiliyor, ama sanirsam sizinkisi donmeye calistigi icin uyumuyor. bizimkisi bunu iki tarafa donmeye basladigi zaman yapmisti. done done uyuyamiyordu, bir hafta beni deli etti, sonra gecti :)


ema

Dişte beyazlaşma olduğu an 2 yada 3 gün sonra çıkmış olur.Oğlumun 4,5 aylık ilk dişi çıkmıştı ben tecrübesiz olduğum için diş görününce anladım diş çıkardığını suan 8 tane dişi var.


selencem

Öncelikle bence sakin olun. Henüz çok küçük, ağlaması normal ve sizin de onu anlamamanız çok normal. Yavaş yavaş ve deneyilmeyerek anlayacaksınız. Bir de her dakika aynı derdi olmayabilir, bazen diş eti ağrır bazen gazı vardır bazen de sadece kucak istiyordur. Yalnız süt+ek gıda+mama 4.5 aylık çocuğa ağır geliyor olabilir ve bu da sindirim ve gaz sorunu oluşturabilir. Sütünüz varsa mama vermeyin bence, gaz yapar sonuçta. Ek gıda da sadece tadımlık verin, şimdilik bağırsaklarını zorlamayın derim. Benim sütüm 3.5 ayda tamamen bitti ve mama içti oğlum, 6. ayda geçtik ek gıdaya. Çok gazı oluyordu, muhtemelen mamadan diye düşünüyorum. Çok yorulduğunuze ve üzüldüğünüze eminim ama şunu kendinize sık sık söyleyin: O daha çok küçük, ağlaması da normal ve zaman geçecek, büyüyecek. Bana zor zamanlar hiç geçmeyecek gibi gelirdi ama garanti ediyorum ki geçer. Biraz sabır ve bol bol kucak öneriyorum :)


selencem

Bir de son anda aklıma geldi, bizler çocukları kalın giydirmeye meyilliyiz, bazen bir kat ince giydirmek sıkıntısını alabiliyor.


selencem

İnsanin elinin kolunun bagli olmasi, dertlerine derman olamamasi cok uzuyor; cok haklisiniz. Sabir ve zaman maalesef... 2 yasindan sonra aciyan yeri gosteriyor en azindan :)


denizkayla

ben öyle durumlarda hemen arabasina koyup temiz havaya cikartiyorum..bir süre yattigi yerde mizmizlaniyor sonra uyuyor hemde saatlerce.


bilmiyorum denedinizmi ama bunu öneririm size,ilk anda durmuycak gibi oluyor fakat susuyorlar.ben sürekli evde duran bebeklerin sIkildigina inaniyorum :) onun icin hergün mutlaka enaz bir saat yürüyüs yapip gezdiriyorum bebegimi..Cevaplamak için Üye ol