Bilgi işlem odasının hamileliğe zararı var mı?

mayaberry soruyor: 6

Günaydın, iş yerinde bilgi işlem odasının yanında oturuyorum. Acaba bilgi işlem odasında bulunan cihazların bebeğime zararı olur mu? bir türlü karar veremedim?/veremedik?. Doktorum ile konuşucam ancak bu şekilde bilgi işlem odasına yakın olarak çalışan ve bunun zararı var mı yok mu? araştıran var mı?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


mayaberry

ashes inan içime su serptin :) eş tarafından çok fazla kanser vakası ile iç içe olduğumuz için açıkçası eşimde bende bu durumdan tedirgin olduk. ayrıca bilgi işlemlede bir alakam yok yani bilişimci değilim tamamen burda oturmam tesadüf :) . bilişimci annelerin fikirleri benim için çok önemli teşekürler.


mayaberry

sanada çok geçmiş olsun ashes..

defneligünler benim epey dev bir kaktüs almam lazım sanırım malum bilgi işlem odasında devasa makinalar var. :) keşke işe yarasa. daha önceden dediğin gibi kaktüs alıp ekranımın yanına koyayım dedim ama yan odamdaki makinalar hiç aklıma gelmemişti.. dün akşam aklıma geldi  oda iş yerimiz taşınınca eşime nerde oturduğumu söylerken o dedi. sana ve bebeğe zarar vermesin diye. yoksa ben sadece kendi ekranımın zararı varmı diye düşünürken yan oda aklıma bile gelmemişti ..


mayaberry

teşekkür ederim defneli günler... gerçektende yaşananlar benim için çok önemli..


mayaberry

Şimdi doktorum ile de konuştum radyomanyetik alan yaratmıyorlar sorun olmaz dedi. kanıtlanmış birşey yok, wirelessların çok fazla bulunduğu alanda olmak tehlikeli olabilir radyomanyetik alan yaratırlar ama ondan da kaçman mümkün değil bulunduğun her ortamda mutlaka wireless hatda olur dedi. Ayrıca radyoloji doktorları bile gebelikleri boyunca çalışmaya devam ediyorlar dedi. neyseki içim daha bi rahat oldu :)


mayaberry

Belki benim yaşadığım endişeyi yaşanlar vardır. Bişey ararken sorduğum soruyu gördüm ve ekleme yapmak istedim. Geçen pzt amniyosentez olmak için Prof. Dr. Atıl Yüksel'e gittim. riskli gebelikler uzmanı olduğu için aynı soruyo ona da sordum. kesinlikle endişe etmene gerek yok hiç bi zararı yok bebeğe dedi. 2. kez iyi bir doktor tarafından zararsız olduğunun teyit edilmesi beni çok rahatlattı. şimdi rahat rahat yerimde oturabiliyorum  ... Belki benim gibi bu durumu kafaya takanlar olabilir diye eklemek istedim :) mutlu hamilelikler...  


velvele

merhaba

ben de bilgi işlem odasında oturuyorum,sizin yazılarınızı okuyunca rahatladım ama branşı olmayan bir doktor bana şimdi sorun olmaz belki sağlıklı bebek dünyaya gelir ama ilerde hücresel boyutta etkilerini bilemezsin dedi:(

yine kafam karıştı:(Cevaplamak için Üye ol