6 aylik bebek kilo alimi fazla mi?

rubin soruyor: 2

Mrb kizim 6 aylik oldu 7.ayindan 5 gun aldi.Kilosu 10 boyu 72 cm kucuklukten beri boyle ilerde obez olmasindan korkuyorum ek gida corba veriyom napmaliyim.?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


annekaleminden

Benin kızım da çok iri bir bebekti hep persantil değerleri %100 ün üzerindeydi. Şu an 11 yaşında ve hep sınıfın en irisiydi. Çocuk endokrin kontrollünde geldik bu güne kadar. Bir sorun yaşamadık sadece içimiz rahat olsun diye 6 ayda bir rutin kontrole götürdük. Bence korkmayın her çocuk aynı olmuyor.  


ilknur

Eğer 6 aya kadar bu kiloyu anne sütü ile aldıysa sadece hiç sıkıntı yok derler. Anne sütü obez yapmaz.  Ama siz çocuk talep ediyor ve seviyor diye yetişkin porsiyonları gibi ek gıda verirseniz, karbonhidrat ve şekeri çok tüketmesine müsaade ederseniz o zaman obezlik yolunu açarsınız. Şimdi bebeğiniz hareket edemiyor çok. Emekleme, yürüme koşma gibi eylemlere geçince o kiloyu üzerinden atıyor. Benzer şekilde bebekken çok tombul olan oğlumun şu anda kemikleri sayılıyor. Yemesi için hiç ısrar etmiyorum. Karbonhidrat ve şekeri her daim limitli tutuyorum ama.Cevaplamak için Üye ol