Yaygın Gelişimsel Bozukluğu olan oğluma anaokulu arıyorum.

Alev13 soruyor: 8

Oğluma 1 yıl önce YGB tanısı konuldu.  Artık 3 yaşına geldiği için Eylülde Anaokuluna başlatacağım. Tavsiyeniz var mı?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


edamira

bu konu ile ilgili bilgim yok ama oğlunuz çok güzel çok tatlı


hande_g

bildiğim kadarıyla ygb li çocuklar için özel anaokulları yok, ancak özel eğitim merkezleri var. sadece ygb ise ve ilerlemiyorsa eğer, bence normal bir anaokuluna devam edebilirsiniz ve düzenli bir psikologla haftada 1 saat ya da 2 haftada 1 saat gibi çalışmalar yapabilirsiniz.zaten konusunda uzman klinik psikologlar okulada çalışma ödevleri ya da önerileride veriyor.
bizde de var ygb olan bir çocuğumuz, sadece bir alt grupta tutuyoruz biz onu, 1 yaş geriden geliyor çıktı zaten testlerindede bu yüzden incinmeden okula devam edebiliyor.


Alev13

Çok teşekkürler :)


Alev13

Önerebilceğiniz anaokulları var mı? kurucusu pedagog  olup başında duran ve öğretmenleri ilgili olan. Belki sizinki de olabilir ben göztepe libadiye caddesinde oturuyorum.


veya servisle gidip gelebilir.edamira

alev hanım kusura bakmazsanız YGB tanısı nasıl konuluyor acaba? internette baktım ama fazla bilgi yoktu.


hande_g

asla kimse tarafından yanlış anlaşılmak istemeden şöyle diyim, ordaki 30 okulun 25i ideolojik okullar olduğu için benim içeriğini bildiğim şekilde değiller. orada bulgurlu ilk öğretmenim var onunla görüşmenizi tavsiye edebilirim. kurucusunuda yöneticisinide okuluda iyi bilirim, oraya bakabilirsiniz.

ama tabii önce kendi okulumuzu tavsiye edebilirim, bizde kısıklıdan ya da ümraniyeden aşağı inerken millet parkının oralardayız..


Alev13

Sizin okulunuz hangisi?


dilekdeniz

Öncelikle geçmiş olsun ve oğlunuz çok tatlı maşallah. Ygb tanısı sizde nasıl konuldu, ne gibi testler yapıldı, sizin gözle görebildiğiniz davranışlar nelerdi? Yanlış anlamayın lütfen sadece öğrenmek istediğim için soruyorum ilk defa duyduğum bir şey ve bende internetten biraz araştırdım konuyu sizin oğlunuzda sanırım erken teşhis konulmuş benim okuduğum bilgilere göre 3 yaş civarı ortaya çıkar diyor tabi ne kadar doğru bilgiler bilmiyorum zaten çok farklı gruplarda inceleniyor. Umarım okul sıkıntınızı da en kısa sürede çözersiniz.


Cevaplamak için Üye ol