Taşınma ve çocuk

EsraEA soruyor: 8

Diğer başlıkta yazdığım gibi evi taşıyacağız.
Bu taşınma süresince çocukların rahatı ve etkilenmemesi için önerebileceğiniz birşeyler var mı? Benim aklıma gelen bu evden en son çocukların odasını toplamak, öbür evde ilk önce onların odasını kurmak. Mümkün olduğu kadar da şu andaki şekline yakın olması. Odalarında çok fazla eşya yok gerçi. Dolap, 2 şifonyer, yer yatakları ve benim daha doğrusu gece yarısına doğru hep beraber :)) yattığımız çekyat. Bu odaları büyüktü. Olası evlerde biraz daha küçük olacak. Odaları üst değiştirme ve uyku için. Oyun için salonu kullanıyorlar. Salonda da odalarından sonra hemen onların oyuncaklarını yerleştireceğim.
Bir de olası ve tutmaya en yakın olduğumuz ev 4 katlı. Merdivenleri çok rahat inip çıkabiliyorlar. Ama uyku sersemliği olmasın diye gene de merdiven başlarına kapılardan taktıracağız ama en kısa sürede açmayı öğreneceklerine eminim :) Bu konuda önerileri olan var mı?
Uykudan sonra, öğleden sonrasına ayarlamayı planlıyorum. Bu evler bahçeli olacakları için taşınma sırasında bahçede her zaman gelen ablalarıyla oynayıp, kargaşayı minimalde tutabilirim herhalde diye umuyorum :)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ikicocukannesi

biz abla 19 aylık civarı kardes de 7 aylık civarı bu isi yaptık. ev dar ve balkonluydu, genis bir eve gectik, bahceli bir siteye tasındık.

benim hikayem pek ic acıcı degil. abla inanılmaz etkilendi. kardes abla kadar degil ama, abla perisan oldu. ilk gece sabaha kadar uyumadı, yeni evi hic begenmedi, yadırgadı. ablayı uyutabilmek icin sabaha kadar sokakta bebek arabasıyla dolastık. orda uyudu. ertesi gun yavrucak eski evimizi istedi. odası hemen kurulmasına karsın kapısını bile acmadı. bahceye hic cıkmadı. felaketti. eski mahallemizde guzel bir park vardı hep orayı istedi. bir hafta boyunca her gun eski mahalleye tasındık durduk. sonrasında sitenin buyuk bir cim alanı var oraya gitmeye basladık. oyle oyle, yeni mahalleyi yavas yavas benimsedi.

etkilenmemeleri tahminimce mumkun degil, zira tasınmak biz yetiskinleri bile etkiliyorken...

minumuma indirmek icin yazdıgınız gibi hızlı hareket etmek faydalı olabilir. bu asamada yardım da alabilirsiniz zira zor isler. ustelik uc kucuk minno var, ya da minnolara bir yakınınız baksın bir iki gun siz evi yerlestirin sonra onları alın...telaseye onları sokmama imkanınız varsa bence yerlesene kadar bulastırmayın...

kolaylık dilerim.


EsraEA

Çok zor olmuş size ikiçocukannesi :( Bakalım bizi nasıl günler bekliyor. Şimdiki evimize yakın kumlu park var. Yani oyle diyorlar. Yeni evde onceden kum getirtsem veya alsam mi diyordum ama yazdıklarından sonra alayım.
Pek ayrı kalacağımızı sanmıyorum :( Bu aralar sürekli annenin kucağında yatma, herşeyi anne yapsın durumları var. Ben evdeyken yakınlarında olmamı istiyorlar  ki gidip gelip öpsünler, sarılsınlar :) O yuzden hem ayrılma, hem ev değişikliği çok zor gelir. Bir de ben de çalışıyorum. Cumartesi de yarım gün çalışıyorum.  Çok sağolasın. Herşeye hallederizzzzz diyordum ama hafiften sıkıntı basmaya başladı :)


khan

Biz taşınmadan önce yeni evi gezmiştik Ilgaz'la. Odası hakkında konuştuk. Sonra eve dönünce "bu eşya o evde şuraya gider" vb. gibi konuştuk onunla. Çizim bile yapmış olabiliriz tam hatırlamıyorum. Olabildiğince sürecin içinde yer aldı (ev arama dahil). O yüzden bir problem yaşamamıştık.


EsraEA

Çok teşekkürler :)
Khan şimdilik 2 ev gördük. İkisine de birlikte gittik. Gün içindeki konuşmalarda da bazı konuların içinde evimizi, odanızı değiştireceğiz, gittiğimiz evde şöyle olacak veya bahçede şöyle yapacağız diye anlatıyorum. Bu zamana kadar gittiğimiz tatillerde veya yazın problem yaşamadık ama şimdi 26 aylıklar. Umarım bizde senin gibi şanslı oluruz.
Peyibal, 3 çocuk olunca 3ünü birden dışarlarda gezdirmek, yedirmek çok zor olur :((( En az 2 kişi gerekir. Ama evde de olurlarsa zor olur. Her halukarda zorlanacağım galiba :)
 Aysegul_

Ben de 3 ay sonra taşınacağım şimdiden gözümü korkutuyor. İşin kötüsü yaklaşık 1200 km uzağa taşınacağım, ne burada ne taşınacağım yerde akraba yok, burada taşıma şirketi de yok. Çocukla nasıl gideceğim o kadar yolu nasıl halledicem düşünüp duruyorum. Gerçi ben geçen yıl ayağım kırıkken ve hamileyken burada evden eve taşınmıştım tabi ben elimi bişeye sürmemiştim herşeyi eşim yapmıştı sağolsun:) Esra size de Allah kolaylık versin inşallah problemsiz halledersiniz.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Yeni önerileri olan var mı? Birkaç hafta sonra biz de taşınıyoruz.


mugmela

biz de tasınacagız,12-15 ay arası bakıcı ve ev degistirmeyin diyorlar.degistiren ve bu donemi rahat atlatan var mı?


mugmela

biz de tasınacagız,12-15 ay arası bakıcı ve ev degistirmeyin diyorlar.degistiren ve bu donemi rahat atlatan var mı?


Cevaplamak için Üye ol