Oğlumu 4 aylıkken sünnet yaptırdık ama sanki sünnet olmamış.

canbak soruyor: 10

Sünnet konusu çok zor bir konu


eşimle zaman konusunda sürekli değerlendirme yapıyorduk. birgün aradı ömeri hazırla randevu aldım sünnet yaptıracağız dedi.

Apar topar hazırlandık ümraniyedeki afiyet hastanesine gittik.

devlet hastanesinden bir doktor gelip sünnet yapıyormuş.

zamanında geldi ve sünnet başladı.ha !!  bu ana kadar hala ne olduğunun farkında değilim. sanki bir anons yapılmış oğlunu sünnet yaptıracaklar bu gün yaptırdı;  yaptırdı yoksa bir daha yaptıramaz  diye , eşimde bizi bu kargaşaya soktu  ve ailedende kimsenin haberi yok. neyse olan oldu  sünnet başladı.

doktor 30 lu yaşlarda  çok acemi durmuyordu. narkoz verildi ve etkisini göstermesini bekledik.

doktorun işine karışılmaz  :) olması gerektiği gibi doktor kendince sünneti yaptı ve bitti.

bize söylediği yarın gelin bantı çıkaralım sonrasında kısa sürede dikişler kendiliğinden düşecek. bu arada şunu belirtmeden geçmeyeyim bizim oğlana saymadım ama 6 yada 8 dikiş atıldı.

eve gittik ömer 2 saat sonra bembeyaz oldu. eşime bunda birşey  var bu normal değil acil hastaneye gidelim dedim ve yine apar topar gittik.

iyi ki gitmişiz narkoz bizim oğlanda yan etki yapmış milyonda bir olan  durum. kandaki oksijen değerleri düşmüş. ve sabaha kadar oğlana oksijen verilerek toparladık ama o gece ne çektik bir biz birde ALLAH biliyor.

bu arada eşime içimden o kadar çok şey söylemek istiyorum ki ama kendimi zor tutuyorum , oda böyle birşeyin olacağını nerden bilsin .

sünnet yaptıracaklara kesin önerim narkoz konusunda mutlaka dikkat edin.

gelelim asıl mevzuya 

bu kadar sıkıntıya rağmen neyse oğlan çok şükür  iyileşti ama söyle bir sorun var oğlan sanki sünnet olmamış gibi bir durum var. doktorun en az 2 parmak kalınlığında et kesti görmesem oğlan sünnet olmamış diyeceğim ama görünen durumda aynen demek istediğim gibi .

doktora sorduk ilerde normale döneceğini , bebeklerin sünnetinde böyle olduğunu söyledi.  bizim gibi bebekken yaptıranlara sormak istiyorum sizde de durum aynı mı.

şimdi bu yazıyı okuduktan sonra içinizden bu soru için bu kadar yazmaya ne gerek vardı diyenler olabilir.  yaşadığımız çok normal olmadığı ve özellikle narkoz konusunda yaşadığımızı kimsenin yaşamaması için bir kişiye bile faydam olabileceği için yazdım.

paylaşımlarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


sevfurkereym

benim oğlum 8,5 aylıktı sünnet oldu.biz baya araştırdık sünnet için.sünnet olurken sadece pipisinin olduğu bölgeye bi şırıngayı 3 yere vurarak uyuşturdu.öyle sünnet gerçekleşti.babası ve ben tuttuk oğlumuzu sakinleştirmeye çalıştık.şükür hiç bir sağlık problemide yaşamadık.eğer bi sorun olduğunu düşünüyorsanda bence bi uzman doktora götür göster.gelen doktorun sünnet yaptığına dair bi bilginiz,gerçekten devlet hastanesinden geldiğinede eminmisiniz?


zehra

Bu konuda cocuk doktorunuzun fikrini almanizi oneririm. Bizim doktorumuz sunnetten 2 - 3 ay sonraya kadar kontrollerine bunu da dahil etmisti. Yenidoganlarda doku yenilenmesi cok hizli oldugundan kontrol edilmesi gerekli diye bilgilendirilmistim.


fatima

mrb
bence başka doktora göster.için rahat olması için bizde 5 aylık yaptırdık sünnetimizi lokal anestezi oldu.ben çok tedirgindim hatta ameliyathaneye giderken hemşirenin elinden aldım çocuğu ben vazgeçtim yaptırmayacağım diye:)ama cabuk atlattık şükür.şimdiki haline gelince eski haliyle arada fark var.yani sünnet olduğu belli.bende sorun varmı diye başka doktora göstermiştim. ama bişi yokrur Allahın izniyle.
sevgiyle kalın


YesilAnne

Sünneti gerçekleştiren doktoru şikayet ettiniz mi?


sseellii

biz de oğlumu 9 aylıkken sünnet yaptırdık. doktorumuz lokal anesteziyi tercih etti. sargısını henüz hastanedeyken açtılar. eve getirdiğimize dikişleri görünce şoke olduk. 7-8 tane dikiş vardı. yaklaşık 2 hafta sonra başka bir dr a, cerrahpaşa hastanesinde bir çocuk cerrahına götürdük. herşeyin normal olduğunu yalnız derisinin yapışmaması için vazelin sürmemiz gerektiğini söyledi. yalnız belirtmem gerek sizinkinden farklı olarak bizimkinde sünnet olduğu belliydi. bizi dikişler tedirgin etmişti sadece.bence siz de farklı bir dr a götürerek durumu netliğe kavuşturabilirsiniz. size bebeğinizle birlikte sağlıklı günler dilerim...demetkiraz

biz iki hafta önce yaptırdık sünneti. 2 aylık oğluma lokal anestezi verdiler. ben hiç duymadım genel anestezi ile sünnet yapıldığını. çok geçmiş olsun size.zor birşey atlatmişsınız. bizim durumumuz şimdilik iyi. oğlum 15 dakika içinde ameliyathaneden çıktı. toplam 5 dikiş vardı. ne sargı ne pansuman. sadece kızarıklık vardı.şimdi iyileşti tamamen.iki hafta sonra kontrolümüz var. o zaman değerlendirecek ürolog.bence işin uzmanı birine tekrar götürün. tekrar geçmiş olsun.


mayaberry

çok geçmiş olsun. bizde sünnet yaptırdık ama daha 1 ayı dolmamıştı olduğunda. o nedenle sanırım bizde dikiş falan atılmadı. sadece küçücük bi bant vardı halka şeklinde üstünde. 3-4 günde de iyileşti. kesinlikle sünnet olduğu belli. hastane sonrası her alt açmamızda pasta süsler gibi bepanten sıktık üstüne ki yapışmasın diye .. çok şükür bi sıkıntı olmadan çok kolay bi şekilde alattık. ve yapılırken sadece krem ile uyuşturdular.. yenidoğan olduğu için. zaten o nedenle bizde erken olmasını istedik narkoz yada iğne ile uyuşturmasınlar diye.  size çok çok geçmiş olsun başka bir doktarada gösterin.. yada kendi çocuk doktorunuzda bakar aslında kontrole gittiğinizde..


Fundaaa

SİZİ KORKUTMAK İSTEMEM AMA  SÜNNET YAPILDIKTAN SONRA PİPİSİNİN TEKRAR ESKİ HALİNİ ALIP HİÇ SÜNNET OLMAMIŞ GİBİ OLAN VE TEKRAR İKİNCİ KEZ SÜNNET YAPTIRAN BİRÇOK KİŞİ DUYDUM HEMEN Bİ DR A GÖSTERİNzehra

Plastibell diye bir plastik bir halka var, sunnet yapilan bolgeye bu takiliyor ve bolge iyilesince halka kendiliginden dusuyor. Bizimki bu yontemle yapildi ve memnun kaldik.


Taita

ben anlamadım. neden doktoru şikayet edecekler ki?Cevaplamak için Üye ol