8 aylık oğlum sünnet oldu aglıyor :(

anneoldum soruyor: 8

mrhb arkadaslar;

Oğlumu dün lokal anestezi ile sünnet ettirdim ilk saatler cok aglamadı ama simdi çişini yaptıkça ağlıyor sizce bu ne kadar sürer yada bu acıyı engelleyecek bi ilaç kullandınız mı?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ipekkusgoz

Bize her bezini değiştirdiğimizde sürmek üzere bir krem vermişti doktor. Siz herhangibir şey kullanmıyor musunuz.


ceyla

ilk 3 gün çiş yaparken yanma oldu bizde çiş zamanı ağlayacak malesef :( biz ilk 2 gün düzenli ağrı kesici verdik ama çiş yaparkenki yanmaya faydası olmuyor biraz sabır. geçmiş olsun


pinarsultan

Fitil kullanmistim.


neretva

İlk saatler lokal anestezi etkisinden ağlamamıştır. Biz anestezinin bittiği an (çok net anlaşılıyor) fitil yapmıştık. 6-7 saat sonra da calpol vermiştik. Sanırım ondan 6 saat sonra bir calpol daha verdik o kadar. Bilmiyorum kıskaç yöntemi olduğu için miydi çiş yaparken hiç ağlamadı. İsterseniz bir doktorunuza sorun.harik

Her bez değişiminde Fito krem kullanmıştık iyi gelmişti.


GOGO05

3 gün ağlar ama sonra geçer dikkatini başka yöne doğru çekmeye çalışın geçmiş olsun


dileksem

Doktor agridan agladigini dusundugunuzde agri kesici surup verin demisti onu vermistik. Bir de krem vermisti pipinin etrafina surmustuk. Bezine bepanten surmustum. Kalin tabaka halinde cok gecmis olsun.


anneoldum

Verdiğiniz bilgiler için tesekkür ederim arkadaşlar bugün daha iyi antibiyotikli krem sürüyorum.Ağrı kesici surup ve fitil veriyorum arada hangisi olursa.Artık çişini yaparken daha az aglıyor ama yara yeri bi kurusaydı umarım p.tesiye kadar bayagı iyileşir.


Cevaplamak için Üye ol