oglumun konuşması

macide soruyor: 2

oglum ikibucuk yaşına girecek yeni babasını göstererek ıh baba diyor.caillou gördügünde agi diyor. istiklal marşının baş nakaratını benzeterek söylemeye çalışıyor böyle benzettigi bikaç şarkı var.isteklerinin hepsini elimden tutarak anlatıyor.kaka dedigimde benzetip tekrarlıyor başka şeyleri söylesemde tektarlamıyor.bana fikir verirseniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


nihal58

Özellikle erkek çocuklar için 2,5-3 yaşına kadar normal diyor doktorlar, işyerinden bir arkadaş götürdü normal demiş doktor zamanla açılacak 3 yaşından sonra ancak inceleme ve önlem alıyoruz demiş. Çocuk komutları anlıyormu? mimiklerle de olsa sizinle iletişim kuruyormu bunlarda önemli bence. Konuşması dışında başka bir terslik hissediyorsanız doktora gidin bence ama sadece konuşmuyor diye panik olmaya gerek yok bir süre daha bekleyin bu sırada bol bol konuşun çocukla derim.


ekim_

Eğer gelişimsel olarak normal gidiyorsa,dikkatininzi çeken ve sizi endişelendiren başka hhb. sorun yoksa konuşmasının gecikmesi doğal karşılanabilir.Bence doktorunuzla bu konuda konuşmalı ve onun öenrilerine kulak vermelisiniz. Her şey normalse de onunla bol bol ve düzgün konuşarak;onu dinleyerek, kitap okuyarak,televizyonu mümkün olduğunca azaltarak konuşmasına katkıda bulunabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol