Kızım kakasini yapmiyor

caglacimm soruyor: 6

Mrb ben aranıza yeni katıldım . Benim kızım 5. Aylık ve yaklaşık 20 gündür kendi basına kakasini yapmıyor . 4-5 günde bir fitille yaptırıyoruz. Su an sadece anne sürüyor besleniyor yeni yeni sebzeler tattırmaya başladık. Bu tarz bir sorun yaşayanınız var mı? Öneriniz olabilir mı?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Yenidenanne

Benim bebeğimde sadece anne sütü aldığı günlerde 5-6 günde bir kaka yapardı. (Ek gıdaya başlayınca sıklaştı.) Fitil koymasanız kaç günde yapıyor denediniz mi? Doktorumuz 7 güne kadar normal demişti bize.


dileksem

Yenidenanneye katiliyorum. bir haftaya kadar yapmamasi normal diye biliyorum. Yegenim 5 gunde bir yapardi. daha sonra sıklasti. Fitil vermeden gozlemleyin. Eger bebekte huzursuzluk yoksa bekleyebilirsiniz.


dila

bizde aynı sorunu yaşadık.anne sütü aldığı sürece normal.9 güne kadar yapmadıgı oldu bikaç sefer fitil kullandık.ama alışkanlık yapar dediler sıkıntısı yoksa fitil koymayın şimdi düzene girdi bizimki inşallah sizinkide girer.


Fundaaa

Yukardaki yazılanlara kesinlikle katılıyorum,çocuğun 1 hafta kaka yapmaması normal.Sen birkaçgündür bebeğin kaka yapmıryo diye fitil koyarsan fitil alışkanlık yapar.Sadece gözlemle 1 hafta içinde yaparsa zaten sorun yok,ama yapıyorken canı acıyorsa kendini kasıyorsa ya da yapamıyorsa ozaman bir dr a götür,bağırsak düzenleyici bir şurup verir...


caglacimm

Teşekkür ederim arkadaslar . Doktorumuz normal demişti ancak sizlerden de duymak beni rahatlatti. Bu sefer fitil koymadan bekleyeceğim bakalım ne olacak? Bu arada doktorumuz fitilin aliskalik yapmadığını da söylemişti .


necla55

merhaba ben cok cektımm kızımda anne sutu alıyordu 3 doktor degıstırdım.motılıum verdı doktor o rahahtlattı 1 hafta sonra bıraktım kendılıgınden yapmaya basladdı.akısına bırakın uzulmeyın

 Cevaplamak için Üye ol