Atarax şurubu ne miktarda vermeliyim?

nynnoa soruyor: 10

Kızlarımın bir tanesinde atopik dermatit var ve çok kaşınıyor. Kaşınma becerisi 5 aydan önce olmadığı için şimdiye kadar farkedememiştik. Ek gıdaya geçtik ve yediğimiz birçok şey kaşıntı yapıyor sanırım, 1 haftadır ciddi uyku problemimiz var gece kaşınmaktan uyuyamıyor cemre.

Son birkaç kez gittiğimiz doktor kaşıntı atakları olduğunda atarax kullanabileceğimizi söylemişti ama miktar falan sormamıştım çok gerekli de olmamıştı şimdiye kadar. Son gidişimizde çalıştığı hastanenin yenidoğan birimi olmamasına rağmen, sıradan hemşirelerle (biri 18 diğeri 60 yaş civarında) ve bildiğimiz bizden kan alınan şırıngayla 5 aylık bebeğimden bağırta bağırta kan aldırmaya kalkınca kadınla kavga ettik ve bir daha da gitmedim. Arayabileceğim bir doktorumuz yok henüz.

Bana miktar söyleyebilecek olan var mı? Kızım 6 aylık ve 8 kilo.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Tutaste

kızınızda gıda alerjisi olabilir mi acaba, başta inek sütü alerjisi olmak üzere diğer alerjileri araştırmanızı öneririm, emziriyorsanız sizin süt ürünleri tüketmemeniz gerekiyor eğer böyle bir şey varsa, kızınızı da buna uygun beslemeniz gerekebilir, bebeğinizi bu konuda bir pediatriste göstermenizi tavsiye ederim. 


İlaç konusunda belki yorum yapmamalıyım ama bebeğinizin sorunu kesinleşmeden atarax kullanılması sanki doğru olmazmış gibi geldi.  


esila

atarks yatıstırıcı sakınlestırıcı dıe bılıyorum ve asırı dercede uyku yapıo benım oglumdada dogdugundan berı atopık dermatıt var ama hıc duymadım suana kadar kızımda bırkez vermıstık tum gun boyunca uuyudu uyandı tekrar tekrar uyudu kesınlıkle vermeyın derım


nynnoa

tutaste, evet cemrenin ciddi gıda alerjisi var fakat alerji testleri 2 yaşından önce anlamlı sonuçlar vermediği için çok gerekli besinleri deneyerek reaksiyon gözlemlemek zorundayız ve bu arada kızımın kaşıntıdan uyuyamamasına razı olmadığım için ilacı vermek zorundayım. Atarax ben de çok uzun zaman kullandım kaşıntıyı ne kadar hızlı geçirdiğine inanamazsınız.

esila, atarax bir tür antihistaminiktir ve vucudun verdiği tepkiyi yatıştırmak için allerjik sorunları olan kişiler kullanır. Sedatif yani sakinleştirici etkisi vardır ve asıl görevinden daha çok yan etkisi sebebiyle reçete edilen ilaçlardandır. Kızınıza ne miktarda verdiğinizi hatırlıyormusunuz?

gece olmadan ne kadar vermem gerektiğini bir şekilde öğrenmeliyim bu gece de kaşınacak ve uyuyamayacak acilen miktar konusunda yardıma ihtiyacım var.


mihri79

kaşıklıysa kaşıktaki ilk çizgiye kadar, şırınga ölçeğiyse kilosuna göre yazar miktarı dedi. (kardeşim dr.) dipnot: bazı bünyelerde tersine huzursuzlukta yapabilirmiş


mihri79

ilk çizgi dediğim alttan ilk çizgi,içeriden yani,yanlış anlama olmasın.buseveannesi

 


nynnoa

Çok teşekkürler mihri ilacın pediatrik şurubu yokmuş o yüzden içinden ölçekli şırınga çıkmadı kaşığı var dediğin ölçüde vereceğim kaşıntısı artarsa. Huzursuzluk yaparsa bir daha kullanmam zaten ama rahatlatıp rahatlatmadığını denemek zorundayım. Çok çok teşekkürler.


nynnoa

buseveannesi linkler için teşekkürler, prospektüste 1 yaş altı kullanım dozu yoktu o yüzden burada sormak zorunda kaldım.

nurturia'yı çok seviyorum ben ya herkes hızır gibi yetişiyor...mihri79

rica ederim nihanaydin, inşallah rahatlar kuzu:(


esila

bız bır kasık vermıstık dıe hatırlıyorum dolmamıs halıyle.burda atopk dermatıt dıye arastırın bırsuru deneyımler var ataraks ı vememelısınız daha cok kucuk gıbıme gelıo benım kzıım bırbucuk yasındaydı verdıgımızde ve sureklı uyudu uyandıgındada baygın gıbı sut yada m suyu ıcıp yarımsaate uyumustu,Cevaplamak için Üye ol