ayakta sallama

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Yasemina

Bence bu bebeklerin bir uykuya dalma eşiği var bu da bebekten bebege degisiyor.
Ben hep kolumda salladım, tam kollarıma tum agırlıgını bırakıp hırıltılı nefes almaya basladıgımda anlıyorum ki uyumus. Bu noktaya gelmemiz kolda sallamaya basladıktan 20-25 dk. sonrasını bile bulabiliyor. Tum vucudunun agırlıgını sana bırakmadan uyudugundan emin olamazsın.

Bu arada kolay dalamadıgı icin yaklasık 3 aydır inanmayacaksın ama onu wc'de kolumda sallarayak zifiri karanlıkta uyutuyorum cıktıgımda sonuc garanti kesin uyumus oluyor...


GulcanDeniz

Çiğdem, bebişin çok küçük daha. Anne kucağını istemesi çok normal geldi bana.


Burcu

bana göre de tam derin uykuya geçmediği için..kızım 2 yaşına girecek ve  kimi zaman yarım saat ayağımda salladığım oluyor..çok yorgunsa ve öğlen uykusunu az uyuduysa 10 dk da uyuduğu da oluyor..ama genellikle ayaklarım yorulana kadar sallatıyor küçük hanım :)) geçen gün uyusa da kendime zaman ayırsam diye düşünürken onunla birlikte ben de uyumuşum :))))) 
Yaseminaaa kızımı bir yaşına kadar emzirerek uyutuyordum 1 yaşından sonra ayakta emzirerek ve dolaşarak uyutmaya başladım..artk belim feci ağrıyordu..zaten bel fıtığı başlangıcım var..mecbur ayakta sallamaya geçtik..


Yasemina

bende ayakta salladıgım anda bacaklarıma agrı vuruyor cunku kızımı yemek suresinde kolumda cok tasıdıgım icin agırlıgı bacaklarıma vuruyor, o yuzden ayakta sallama hic bana gore degil.. bel sırt dengeme dikkat etmeye calısıyorum.


ABIDE

  1 yaşına kadar kızımı emzirerekten uyuttum.1 yaşından sonra emmeyi bıraktığı için ayakta sallayaraktan uyuttuk.Uyku saati geldiğinde hemen yastığını ve örtüsünü alıp yanımıza geliyordu :) çok şükür ki son 3-4 aydır dedesi alıştırmış sallamadan uyuyor.Devam sütünü alıp yatağa yatıyor bizde yanına yatıyoruz o şekilde uyuyor :)Cevaplamak için Üye ol