Kırık ayna batıl inanç

_yasemen_ soruyor: 7

3sene önce bizim evde boy aynası kırılmıştı alt kısmından az biraz onu bantlayıp tekrar kullanmaya devam ettik düne kdr hep son zmnlarda kafama takılıyordu 'kırık aynanın uğursuzluk getirdiği ile ilgili' netten araştırdım 7yıl uğursuzluk getirirmiş.

batıl inanca karşı duyarlılığınız nedir  kırık ayna ile yaşadığınız bir olay bildiğiniz bişi varsa tecrübelerinizi paylaşırmısınız.
son olarak eşime bgn o aynanın kırık yerini kestirip attırdım ayna şuanda bütün olarak hala evde duruyor.
sevgiler

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


zuzummm

adı üstünde değil mi zaten batıl inanç :) yani boş ve gercek olmayan şeylere batıl denir.
yani dinimizde uğursuzluk diye bir kavram da yoktur.ve hiçbir varlık uğursuz olarak yaratılmamıştır... ,

yani kısacası takma kafana :)


annevebebisi

Kirilan aynanin tek ugursuzlugu, tuzla buz olup heryerin cam kirigi olmasidir bence :p


sunny

çok fazla takılmamanızı öneririm. oldu ki içiniz rahat etmedi atarsınız gider. ama bu şekilde olabilecek diğer tüm batıllara karşı da bünyenizi açmış olursunuz. ondan sonra aman merdiven altından geçmeyeyim, eyvah kara kedi gördüm, gereksiz yere ofiste birinin masasında ağzı açılmış makas gördüğü anda düzeltmeden duramama isteği, akşam tırnak kesilmesi olayına şiddetle karşı çıkma gibi konular da gündeminize girebilir.


nilinmasali

herhangi bir batıl inancım yok,ama çevreden sağdan soldan duyduklarımdan azda olsa ister istemez etkilendiğimi fark ediyorum,ne yalan söyliyim,kırılmasından değil de ben oldum olası korkarım aynalardan,evde de pek bulundurmamaya çalışırım,gece mesela önünden geçmek ürpertir beni,mantığı nedir nesinden korkuyorum bilmiyorum ama bendede durum böyle işte:)


ayb

Annevebebisi ve Kisd'in cevaplarina yurekten katiliyorum.


Adi uzerinde batil inanc, bilimsel hicbir gerekcesi yok. Boyle seylere itibar etmeyiniz.


nurus

bu yaşa kadar duymamışsınız demek ki.internetten okudum öğrendim demişsiniz.

demek ki bu zamana kadar belirgin birşeyler yaşamadınız ki sizde öyle bir anısı yok.
ben bunu ne zaman öğrendiğimi hatırlamam bile.ama kesinlikle inanmam.

bu eski bir şaman inanışı.eski asya türklerinden bize geçmiş bazı dinsel veya paranormal sanılan inanış şekilleri.daha çok var böyle şeyler.

hep güldüm geçtim,bazılarını da yaptım.ama asla takmadım.bilirim ama takılmam.düşündükçe olur çünkü.bu yaştan sonra öğrendiğiniz bir bilgi olarak kalsın ama boşverin ya takılmayın..


dileksem

ben olsam o aynayi degistirirdim. batil inanctan degil cocuga filan zarar verir diye allah korusun.Cevaplamak için Üye ol