ayağını yamuk basıyor

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Ulku

daha yurumenin cok baslangicinda. bence nasil yurunecegini kesfetmeye, vucudunu, dengesini tanimaya calisiyordur. o donemlerde hic dikkat etmemistim dogrusu nasil bastigina, gercekci bir gozlem olmaz gibime geliyor. doktorunuzu dinleyin, hiicc endise etmeyin. hele bi ayaklari zemini tanisin. ayakkabi da giydirmemenizi, disarida henuz yurutmemenizi tavsiye ederim.


EmineKartal

ben ilk 14 aylikken kontrole gitiigimizde sormustum doktorumuza, özellikle ayakkabiyla yürüdügünde süpheleniyrum, siz ne düsünüyorsunu diye. o da yürütüp bakmisti. ciddi bir sorun oldugunu düsünmüyorum, ne de olsa yürümeye yeni basladi ama bir ortopedist görsün demisti. gittik ortepediste, film cekildi. sag kalcasinda sIğlIk, ayak tabainda da düz tabanlik gördügünü ama düz tabanligin zamanla gececegini henüz yeni ürüdügünü söyledi. bu sIğlIk icin de 2 ay sonra tekrar kontrole gelmemezi, bu süre zarfinda da full ortepedik ayakkabi giydirmemeizi istedi. ama cok önemli bir sey oldugunu düsünmüyorum, üzülcek bir durum yok dedi. biz de cok üzerinde durmuyoruz acikcasi, yürüye yürüye düzgün yürümeyi ögrenecek insallah. kontrolde olumlu sonuclarla karsilacacagimizi düsünüyorum. 
Siz de doktorunuz icinizi rahatlattiginiza göre cok takmayn bence kafaniza.


ABIDE


  Benim kızımında yürümesi çok bozuk ayaklarını açaraktan yürüyor ve adımını içe doğru atıyor.2-3 tane farklı ortapedi dr götürdük hepsi aynı şeyleri söyledi zamanla düzeleceğini ve bol bol güneş görmesini söylediler.Cevaplamak için Üye ol