uykuda yutkunma - emerken hırıltı

FeyzaZ soruyor: 3

oğlum 39 günlük. sadece anne sütü alıyor. her emişte değil ama çok iştahla hızlı emdiği sırada boğazından bir hırıltı geliyor, bazen de hırıltıyla karışık bir inleme oluyor. bu durum normal mi? sadece emerken oluyor, normalde hiçbir hırıltı yok.

bir de bazen uykusunda, özellikle gece uykusunda beslenmesinin üstünden 1-2 saat geçmiş olduğu halde boğazından bir yutkunma sesi geliyor. kusmaya mı çalışıyor diye sürekli kontrol ediyorum ama öyle birşey de yok. genelde kusan bir bebek değil, gaz sorunumuz da pek yok.

bu durumlar normal mi sevgili anneler?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sevra

Benim kızım da uyurken devamlı yutkunuyordu. Sanıyorum bebek reflüsü. Ben düz ve yastıksız değil de yastıklardan bayır yapıp kafasını mideden yukarıda tutarak bu sorunun önüne geçmiştim. Beşiğin ayak ucundaki iki ayağın altına yükselti koyabilirsiniz. Nacizane benim fikrimdir. Uzman hekime danışmakta fayda var.


burcuege

benim oğlum da o günler de tam da sizin anlattığınız gibiydi. hala da zaman zaman oluyor.


FeyzaZ

cevaplara teşekkürler. yatağı zaten eğimliydi ama eğimi daha da arttırdım. dün gece hiç yutkunma olmadı. bir de burnunu daha da çok açmamız gerekiyor sanırım, serum fizyolojik e devam ediyoruz.Cevaplamak için Üye ol