1 yasindaki oglum hic bir sey yemiyor? nasil besleyebilirim?

elfemr soruyor: 7

Oglum 1 yasinda. Kilosu ortalamaya gore dusuk. Su ara hic kati gida veremiyorum. Iyice bana yapisti surekli emmek istiyor ve cok huysuz. Kizarak tepki gosteriyor her seye. Bunaliyorum bazen. Simdi de uyku egitimine basladik. Destek aliyoruz. Gece emzirmesini kestim. Acaba o yuzden mi yapiyor fikri olan var mi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


sema51

1 yaş civarında bizde de olmuştu iştahsızlık. Diş çıkartıyor olabilir mesela. Kilosu düşük diyorsunuz tabi bu yüzden daha fazla kaygılanıyor olabilirsiniz ama fazla üstüne düşmeyin derim. Uykusu düzene girince beslenmesinin düzene girmesi de daha kolay olur. Gece emzirmesini kesmek de bence kötü değil. 


sLnKA

Bildiğim kadarı ile 1 yas, bir dönemin bitip yenisinin Başlaması gibi bir milad. Sanki bebeklik bitip çocukluğa geçiş gibi. Bununla birlikte iştahla ilgili bir azalma oluyor. Hatta okuduğum bir kitapta tam olarak, Bıçak gibi kesilir diyordu. Benim kızımda da aynen öyle oldu. Zaten iştahsız bir bebekti ve 1 yas ve civarında Ağzına lokma koymamaya başladı. Sadece emiyordu. Gece gündüz. Ilk başta cok paniklerim ama bu bilgiyi Alınca durdum. Akısına bıraktım. He benim kızım ama hep iştahsızdı ve hatta hala öyle ama ben emzirdiğim icin en azından içim rahat ediyordu.

1 yas ve civarında artık büyüme Hızı bebekken olduğu kadar hızlı gitmiyormuş ve bu Yüzden enerji ihtiyacları azalıyormuş. Bunun yaninda yürüme değişik oyunları ve Çevreyi keşfetme de eklenince istahta gözle görülür bir azalma oluyormus.

Cok üstene düşmeyin ve emzirmeye devam edin bence.


elfemr

Tesekkur ederim cvplarimiz icin. Aynen oyle bicak gibi kesildi surekli uzerimde emmek istiyor be emdigi de yetmiyor bu yuzden hep mizmiz. Cok agresiflesti. Uykusunu duzene sokalim belki beslenmesi de duzelir dedik ama suan daha da huysuzlasti anlamiuorum. Hagtaici bi oyun grubuna goturecegim belki pozitif etki eder.


maviboncukk

Hipp iyada milupa hatirlamiyorum rahil tozu var suteaktiliyor, onu biberona katiyordym.meve puresi disinda almiyordu benimkide. 2 yasindan sonra duzeldi.


maviboncukk

Bazi bebekler kati gidaya gec alisiyor, zorlayip tiksindirmeyin derim..vakti saati gelince aliyorlarmerK etmeyin..


ssebnemm

Elfemr soruna soru sormuş olucam ama :) benim sorunum gece beslenmesiyle ilgili. Kesmek istiyorum ama kaç saat aç kalabilir bilmiyorum. En son kaçta yediriyorsun ve sonra kaçta tekrar mama veriyorsun acaba. Bu arada benim bebeğim emmiyor.


kurablyemm

Bizdede 1yasinda azaldı ssevdiği yiyeceklerle verebilirsiniz sanırımCevaplamak için Üye ol