bebekler icin ingilizce egitim setleri

kselma soruyor: 9

ingilizce egitimi icin evde kullanabilecegimiz kaynak onerebilir misiniz.. BBC Kids English Zone u onerir misiniz ya da baska kaynak ?

Helen Doron un 3 ay - 14 yas arasi İngilizce egitimi veren siniflari var. Bu kurslara katilan var mi ?


tesekkurler

Bu soruyu cevapla


19 Cevapfatos

https://www.unnado.com/davet/fatosakyurek_11879 Sanırım bu linke tıklamak yeterli olacaktırbernabektas

günaydın güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle çok teşekkür ederim fatoş hanım


ozdenin_oykusu

özel birşey yapmıyorum.ingilizce şarkıalr dinliyoruz.lullaby cd si ile uyuyoruz.
kızım bir de bu sitedeki şarkıları seviyor http://ingilizcesarkilar.blogspot.com/fatos

Rica ederim bernabektaş


DoRuK_DiLeK

merhaba,
başka bir dili öğrenmek için 2 yaş erken değilmi? yani henüz konuşmayan bir bebeğin başka dilde birşeyler dinlemesi doğrumu? bunu uzmandan öğrendinizmi? bende oğlumun başka bir dili öğrenmesini çok istiyorum ne zaman başlamam gerektiğini bilmiyorum. daha kendini tam ifade edemeyen bir bebek için yanlış bir yöntem olmazmı?


fatos

Pek çok araştırma çocukların erken yaşta 6-7 dil öğrenebileceklerini söylüyor. 3-5 yaş dil gelişiminin en üst noktası. Birşeyler dinlemeye ne kadar erken başlarsa da kulağının alışması için o kadar iyi. Bu konu burada da çok konuşundu ve de tartışıldı. Hatta benim sorduğum bir soru, çetin tartışmalara da sebep olmuştu. http://www.nurturia.com.tr/questions/8dd4f4e1-6cbb-4fbd-8c8c-9fa000eeca0a/1/bbc-kids-zone Bir gözatın. Hangi fikir size yakın gelirse onu uygularsınız.


DoRuK_DiLeK

fatoş hanım cevabınız için teşekkür ederim.
bende ne kadar erken başlarsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum ama bir yandan da acaba hatamı diyorum. her örnek bir olmadığı gibi örneğin kuzenim kızına bir süre  tv izletmedi sonrasında yabanvcı çizgi filmleri izletti. çocuk geç konuştuğu gibi kendini ifade etmek isterkende abuk gubuk sesler çıkartıyordu. dr götürdüler bu neden olabileceği gibi bir de yeterince çocuk ile konuşulmamış ise bu da etkilemiş olabilir dedi. evde bakıcısı varken birde yuvaya göndermeye başladılar vesselam çocuk ilkokula başlarken anca anca kendini ifade ediyordu. bende bundan korkuyrum. eğer böyle bir örnek olmasa önümde doğduğu günden itibaren ingilizce birşeyler dinşetirdim.


fatos

3 yaşından önce tv zararlı. Çocuklarda konuşma geriliğine sebep olabiliyor. Ben işe başlayana kadar hiç izletmedim. Şimdide annemlerde arada açıldığında bakıyormuş ama açmamaya çalışıyorlar. Yani bence ing. çizgi film değil de tv izlemiş olması sebep olabilir. Ama müzik dinletebilirsiniz cd den. Bir de Akıllı Bebekler Akademisi kitabında müziğin çocukların zeka gelişimine faydaları anlatılıyordu. Ne kadar faklı tür dinlerse o kadar iyi.Cevaplamak için Üye ol