Gece emzirmesine nasıl son verilir

lalena soruyor: 5

Gece bazen sırf memede olmak ıstıyor. cok sık uyanıyor.ıyıce cozuttu valla bende halıyle uykusuzluk tavan.burdan okudugum bır kac seyı denedım ama olmadı. su verıyorum pıspıslıyorum ılla meme ıstıyo valla o kadar zorluyor kı bu durum artık benı hepten kesesım var su emzırmeyı. tecrubelerınıze cok ıhtıyacım var nurtısler. ozellıkle basarı hıkayelerınıze.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


lalena

NOT: @zeynepyenice, bende bi ara karamsarlığa düştüm. hatta bel ve boyun agrılarımın nedenının fıtık oldugunu ogrendıgımde bıle cok tereddutte kaldım.sonra bı an erenıde kendımıde buna hazır hıssettım.inanıyorumkı canım arkadasım senın ve bebısınıde hazır olacagı oyle bı an olacak.ve sen annelık ıc gudulerınle bunu cok net hıssedeceksın.yumusak gecısler yaparak kendını ve bebegını adapte edebılecegını dusunuyorum. sutunuz bol olsun....

Darısı benzer süreçten geçen arkadaşlarıma...

Sorunun cevabına gelince; evet artık geceleri kesintisiz uyuyo. arada bir onceki gun az yemişse acıktıgından en erken 5 bucuk 6 gıbı kalktıgıda oluyor. Ama artık sırf iki fırt meme çekmek için 20 dk bir uyanmıyor :)

Senin yazdıklarınında etkisi çok fistikcik.O pozitif ve tarafsız paylaşımların için asıl ben teşekkür ederim.


CokBilmis

Ben de bir şey eklemek istedim:

Anne sütünün içindeki bir madde uyku getiriyor. Bu nedenle ben memede uyutmama rağmen, uykudan önce hala emziriyorum. Uykuya geçişi kolaylaştırıyor, sakinleştiriyor çocuğu.

Yani memede uyutmasanız bile, gece uykusundan önce meme verebilirsiniz eğer uykuya geçişini kısaltacağınızı düşünüyorsanız.

Ayrıca tebrik ederim...


fistikcik

Sevgili Lalena,
Bu güzel sözler ve teşekkürü daha çok Çokbilmiş'e ithaf etmek gerekir sanırım. Bu konuda yol gösteren mesajları yazan o çünkü. Bir gün gece emzirmeye son verirsem ben de onun önerdiği gibi "Memeler uyuyor" demeyi planlıyorum.
Tekrar tebrikler, darısı başımıza :)


ZeynepYenice

Lalena cok tesekkur ederim iyi dileklerin icin :) insallah bende cesaretlenip baslayacagim geceleri memeler uyuyor demeye.. Ayrica cokbilmis ve fistikcik sizlere de cok tesekkurler...


lalena

@Çokbilmiş ,öncelikle verdiğin tavsiyeler için sana da ayrıca teşekkür ederim.Gece emzirmesine son vermemde verdiğin fikirler çok işime yaradı.(tuvalete kaçıp kitap okuma fikride ayrıca işime yaramıştı :D belirtmeden geçemedim).Sevgiler...

Bu arada kesinlikle sana katılıyorum. Memenin uyku getirici etkisini hala kullanıyoruz :) her uyumadan önce emzirmeye devam ediyorum. Ancak uykuya memesiz dalıyor artık. Çünkü uykuya dalması çok geç(1-2 saat arası). Bu süreyi memede geçirmek bedenimi çok zorluyordu. Şimdi 10 dk bir meme 10 dk diğeri olmak üzere 20 dk sonra pışpış,ninni,ayakta sallama,yanına yatma vs... yollarıyla uyutuyorum.

@fistikcik , Nera inanıyorum ki seni hiç üzmicektir bu konuda. İkinizin de hazır hissetiği bir anda gece kesintisiz uykularınız başlar inşallah. Sevgiler...Cevaplamak için Üye ol