Hiçbir şeye (aktiviteye) ilgisini çekemiyorum/yönlendiremiyorum!

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


71 Cevap


nilberk

peyibal

bana da kendimi iyi hisettirdiniz çalışmakla ilgisi yokmuş yani
oyungrubu fikriniz de çok "sağlıklı" ve başarılı hemen alt kattaki komşu ile yakınlaşacağım onun da 18 aylık bir kızı var

evet başak bu oda çok güzel ama hülya da haklı aynı durum kalorifer peteği


ayrıca başakçım
haftasonu müsaitseniz kebap yemee size geliyoruz :))


lugesya

harika olan soran/araştıran/cevaplayan/yardımlaşan/bilmediğini bilen/bildiğini söyleyebilen/ kadınlar ANNELERDİR. hepinize kocaman sevgiler


HUS

Sevgili Başak,
Bence boşuna üzülüyorsun. Oğlum bir oyuncakla veya yeni bir materyalle karşı karşıya kaldığında önce hiç ilgilenmiyormuş, hıh o da neymiş havalarında oluyor, sonra bir bakıyorum (bir iki ay sonra) en sevdiği şey olmuş. Hatta oyuncak bir elektrik süpürgesi vardı, yürümeye ilk başladığı dönemlerde almıştım ki pratik yapar diye, yaklaşık 10 aydır bir köşede duruyordu, geçenlerde küçük bey almış evi süpürüyor bir de süpürgeye laf yetiştiriyor:) Düşünsene bizim bile algılama, hazmetme süremiz var. Tamam şimdiki çocuklar uyaran fazla olduğu için harikalar (en azından oğlum benim kadar seme değil, ben saatlece bir koltukta oturur galeta tarzında çubukları kemirirmişim:))  ama Çınar'a ve kendine haksızlık ediyorsun. Bu dönemde konsantrasyonları çok çabuk dağılabiliyor. Ama parmak boyalarından ve oyun hamurlarında almanı ben de tavsiye ederim çok eğlenceli oluyor iki taraf için de... Hatta önlüğü boyası, fırçası, baskı için süngerleri olan setler var, adını hatırlamıyorum, akşam bakıp adını sonra bildiririm. Yeni oyuncaklar alman veya kiralaman da gereksiz olurmuş gibi geliyor. Bizim odamız geniş ama oynadığı oyuncaklar belli. Çınar için en güzel oyuncak sensin bence şu anda... Hangi kitaptaydı hatırlamıyorum ama bizim sevgimiz ve oksijen en önemli gelişim kaynağıymış.
Sevgiler...

Boyama diye başlayan kendimizi boyamaya dönüşen aktivitemiz:)
   


ikicocukannesi

oda super:)

lakin biz odamızda pek oynamayanlardanız. su asamada diyelim:) odamız daha cok oyuncak almaya gittigimiz oda durumunda simdilik. saklanma aktivitesinde kullanıyoruz birde:) 

salonumuz kocaman, orda takılıyoruz. halının ustune oyun halısı adını verdigimiz ortuyu serip oyle oynuyoruz. oyun halısı deyince minnolar anında oyun moduna geciyorlar. boylece rituel halinede geliyor aktiviteler. bende bir butce ayırıp tahtadan bir masa yaptırtmayı planlıyorum. ihtiyacımız var cunku.

dagınıklıkla ilgili;

ikea acayip pahalı geldi bizim butceye. eski usul sepetleri dolduruyorum oyuncaklarla. onları da kanepenin altına ve gisirteki dolabın ustune gizliyorum.  abla ile kardesin odasındaki dolabın ustundeki kocaman kırmızı tavsan pelusun arkası da cozum. birde ablanın karyolasının acılan bir kısmı var, orası da tıka basa dolu:)

guzel sozlere tesekkur ederim bu arada:)

beylerle ilgili baslık acmak gerek bence hanımlar. beylerde cocuklar gibi fikrimce. ikicocukbabası da oyle:) umarım okumaz, okursa da paylassın lutfen:) aile olarak ebeveyn olmaya cok hazırladık kendimizi. bu ugurda da cok ugrastık. garip bir paradoksumuz var buna karsın. anne baba olmadan onceki alıskanlıklarımızı surdurmeye calısınca sıkıntıya dusuyoruz, kendimizle celisiyoruz. tuhaf bir surecten gectik hatta soyle diyeyim geciyoruz hala.

hoscakalın.


lugesya

ikicocukannesi beylerle/babalarla konulu başlık atmaya katılıyorum.. benim de içimi dökmem gereken/paylaşılır bir konu buikicocukannesi

bende tum anneleri sevgiyle kucaklıyorum,

hus yazdıktan sonra aklıma geldi,
hus foto super:) ugurtan'a selam ediyorum bu arada:)
oyun hamuru ve parmak boyasıyla ilgili yazacaklarım var,
su onumdeki isi bitireyim,
gelirim yine:)

not: cok hızlısınız ya hu:)
imza: hızınıza yetisemeyen ikicocukannesi.


HUS

Sevgili İkiçocukannesi,
Aktivitelere ve planlı olmana bayıldım. Sanırım hepimiz aktiviteleri müsait olduğunda biraz daha detaylandırıp resimlendirbilirsen birazcık hırsızlık yapmak isteriz, ben özellikle mutfak aktivitelerini çalmak istiyorum... Evcilik akşamına da bayıldım. Bu akşam deneyeceğim. Ve arkası yarın gibi olmuş, hopidik yatak, kızılderili çadırı nedir???? 
Biz de aktivite isteriz:)))
Sevgiler...
 


HUS

Sevgili Bayanlar,
Ben bir cevap yazana kadar herkes çok çalışmış. Yeni oda düzenleyecekler tavsiye ederim odamızı, odadan çıkmıyor bızdık:) Masanın altında iki kutu var. Kutunun birinde yumuşak oyuncakları, diğerinde sertler. Ama tüm oyunlarını masasında oynuyor. Kitaplarına da yandaki sedire çıkıp ulaşıyor. Resim materyalleri giyisi dolabının üstünde çünkü ortada olsa sürekli resim yapacak:)
Sevgiler...ikicocukannesi

ihtiyacım olan masa bu iste hus:)

duvar rafını hallettik biz, benzer bir raf bizde de mevcut. tahta oyuncak seciminde de zevklerimiz aynıymıs, bu kadar olur diyorum:)

detaylıyacagım ama fırsatsızım, fotolayamadım iki haftadır. yok bu gece yok yarın gece. bu hafta muhakkak.

hopidik yatak su; once hopidik ne demek onu anlatayım; iki ayak yan yana bitisige yakın, mesafe az olacak ve bulundugu yerde saga sola gitmeden kosma hareketi yapılacak. bu esnada da hopidik hopidik hopidik denip cıglık cıglıga gulunecek:) ikinci yasa yakın da zıplama alıstırması haline gelecek:) oncesinde zıplayamıyorlar:) zıplamaya baslayınca da abla ceylan gibi sekiyor resmen cok komik:) neyse hopidik yatak su;

eski yer yatakları var ya, iste onu revize edin. buyukler acayip marifetli, zevklede yapıyorlar. babaannemiz sagolsun satenli matenli boyle kayan bir kumastan kapladı hopidik yatagı. onu cıkarıyoruz. ama bu yatagın ebatı kucuk, baslarda yetiyordu lakin simdilerde buyuk yataga gectik. sonra acın cocuk cdsini. ama miyop mikrop, ama are you sleeping, ama twinkle twinkle litte star artık hangisi favorinizse yatagın ustunde hopidik hopidik yapın. inanılmaz bir enerji bosaltma yolu. sonra yuvarlanın, gures olabilir, itlemece, dusurmece, gıdıklamaca...iste boyle.

simdi itirafım geliyor sıkı durun gulmek serbest; biz bu hopidik yatak isini abartıp, kendi yatagımızı salona getirerek yapıyoruz simdilerde. bizim odadan yatagı getiriyoruz, hemen yanına ablanın ve kardesin yatagınıda getiriyoruz. tum salon yatak oluyor. ablanın ve kardesin yatagı kucuk oldugundan uclarını minderle kapatıyoruz. balon ve pilsanın kucuk toplarınıda cıkarıyoruz meydana. nasıl bir mutluluk tarif edemem. aile oldugumuzu en cok hissettigim anlar, bu anlar. yuvarlanıyoruz, guresiyoruz, gıdıklıyor, gıdıklanıyoruz, zıplıyoruz, hopidik yapıyoruz. kısaca helak oluyoruz. ama abla da kardes de bende baba da bayılıyoruz. sonrada yatakta sızıp kalıyoruz. beraber uyuyoruz, dordumuz, sekiz ayak.  cok keyifli, herkese oneriyorum...

not: deli degilim.  
not2 : kızılderili cadırını detaylayıp fotolayacagım.

hoscakalın.
imza:hopidik hopidik ikicocukannesi:)


ikicocukannesi

basakcım,

henuz ayı kucuk. yani kresten sonra masa bası ilgisini ceker diye dusunuyorum. bizde oyle oldu. gerci yemek masasında calısyoruz ama olsun! masayı seviyor abla.
 
3+ fasa fiso. parmak boyasının eglencesi bambaska. kesinlikle tırsma, dene bence. soyle birseyde yapıyoruz, parmak boyalarını hafif sulandırıp fırca ile yapıyoruz ara ara. su bazlı kecelerde harika. ben bile bayılıyorum. carsaf onerimi kulak arkası etme, acayip eglenceli bak:)

oyun hamurları zaten baslıbasına bir eglence. simdi efendim, once solucan yapmayı ogret; o minnacık ellerle yuvarlasın yuvarlasın bir suru solucan yapın. sonra onları salyongoza benzet. ardından da sarkısını soyle. sumuklubocek duvarda gezecek...bilmiyorsan soyle sarkının tamamını yazayım burdan olur mu? sonra mutfak setiniz var mı acaba? hani minik fincanlar, minik bıcak ve catallar? varsa onlardan yemek yapın oyun hamuruyla. minik minik elleriyle koparsın sen tabaga koy, babaya servis yapın. ascı oluyor burda minno:) birde pasta yapıyoruz biz. minik oyun hamurundan bir daire, ustune de daha once calıstıgımız solucanlardan mum. mutfak malzemelerinden tabaga koyup kardese ufletmece:) acayip eglneceli.

hamurlar birbirine karısınca berbat bir renk oluyor, o yuzden tek rengi ac her aktivitede. ben oyle yapıyorum. mesela bu aksam turuncu hamur aksamı, yarın aksam sarı hamur aksamı gibi...

ekleyecegim yine,
ne yogunluk var bugun,
hayret bir sey!Cevaplamak için Üye ol