Kreşlerde aranacak özellikler ne olmalı?

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


teddy

eve/işe yakın olması, mümkünse franchise tarzı merkezce devamlı denetlenen bir kreş bence en önemli kriterler. sahiplerinin güven vermesi de çok önemli. diğer özelliklere hijyen, yemekler, öğretmenler vs zaten bakarsınız. sevgiler.


iflah_olmaz

benim için önce modern ,eğitimli ve işlerini bildikleri yüzlerinden okunabilen güven veren öğretmenelre sahip bi kreş olmalı.yemekler çok çok önemli.binbir özenle şeker,aburcubur vermeden margarin vb.kullanmadan,çay,kola,hazır meyve sularından uzak tutarak büyüttüğümüz kuzularımıza aynı öezeni ve önemi göstermeliler.bunu burda çok tartıştık çay saati yapıp 3 yaşındaki çocuklarla bisküvi seansları olan kreşler var ne yazıkki.

birde çok da takılmadığım aktivite mevzusu var tabi.çocuklar oynarlar,sosyalleşirler zaten.bahsettiğim özelliklerde bir kreş zaten bu konuda profesyoneldir diye düşünüyorum.

 


ozlemkaan

Bende 2,5 yaşındaki  oğlumu yeni kreşe verdim.Kreş seçimi çok zor.benim önceliklerim şöyleydi.

Öncelikle fiziki şartlarının güvenilir olması güneş alan bir bina olması bahçesinin olması ,temiz bir bina olması

İşletmecilerin tecrübesi ve güvenilirliği

Yemeklerin orda pişirilmesi ve kullanılan malzemeler ürünlerin markası

Sınıf mevcudu ve öğretmen sayısı , öğretmen kalitesi

Tercih edilen bilinen bir kreş olması

Sıcak ilgili bir ortama sahip olması

İngilizce ve diğer eğitimlere dikkat ettim

Serviste bebek koltuğunun olması

Ayrıca bir uyku odasının olması

Kreş hemşiresinin olması

Birde gerçekten zamanı boş geçirmeyen bir kreş olduğuna inanmak gerekiyor.

Yazdığım tüm konularda beni tatmin eden bir kreş buldum çok şükür ve hiç gözüm arkada değil.Daha önce velilerden de aldığım referanslarla birlikte doğu bir seçim yapmışım.Umarım yazdıklarıml size yardımcı olabilmişimdir.

 

 


momoveannesi

Butun cocuklara esit davranmasi. Ablamin ikizleri bir kac gun demo icin bir krese gittiler. Hep bizim kizlarla ilgilenmisler. Cocuklari egitmen ayirmamali. Servisi, hasta oldugunda cocuklarla ilgili izledigi proseduru. Yukarida cok guzel yazmislar arkadaslar zaten. Bir de cocuklari uyku saatinde nasil uyuttuklari?


jildando

yukarda yazanlara ek olarak,
kreşte tv odası vs. gibi tv izletmeye yönelik bir durum olmaması.
bir de benim tercihim, bir ilköğretim kurumuna bağlı olması idi, eğitim kurumlarının daha profesyonelce yaklaştıklarını düşünüyorum.


ozlemkaan

nerede oturuyorsunuz nergiskokusu


ozlemkaan

bende ankara yıldızda oturuyorum baya kreş gezdim bu civarda zor bişey karar vermek sizin içind hayırlısı olur inşallah kolay gelsin:)Cevaplamak için Üye ol