Aynı yemekleri yeme sorunu

rabbit soruyor: 9

Oğlumun yediği belli başlı şeyler var, onun dışında bir şey yemiyor. Benimde aklıma alternatif bir şey gelmiyor. Alternatif olarak aklınıza gelen şeyler varsa fikir verirmisiniz.

Bu arada yedikleri köfte, makarna, balık, kabak yemeği,mantı,tavuk  ayrıca kesinlikle çorba içmiyor ek gıdalara geçtiğimizde hep çorba içtiği için sıkıldı herhalde.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Neslihan

Aynı şeyden muzdariptim ve hala devam ediyor malesef. Bence bazı çocuklar böyle. Doruğunda önüne değişik bir şey koyduğumda asla ve asla yemek istemiyor. Ben bir çözüm bulamadım. Yedireceğiz aynı şeyleri mecburen. Dorukta çorba koymuyor ağzına. Ki sebze çorbasını bayılarak yerdi. Çorba yese içine değişik sebzeleri koyup yemesini sağlayabilirdk. Ama malesef sizin oğlunuz da Doruk gibi. Gelecek önerileri ben de sabırsızlıkla bekliyorum ama hiç ümitli değilim bu konuda.


Marlasinger

İşte bende sürekli düşünüp duruyorum farklı ne yer acaba diye.Asla ve asla ağzını bile açmıyor farklı şeylere.Benim oğlum çorba içiyor tarhana,tavuk suyuna şehriye ve yayla çorbası.Arada bir farklı sebze falan koymayı denedim bi kaşık aldı ve anladı kesinlikle devam etmedi:( Bende vazgeçtim bişeyler eklemekten çünkü bu sefer yediği şeyleride yemeyecekti.
Şimdi elbette gün gelecek yiyecek diyorum kendi kendime hayat boyu aynı şeyleri yiyecek değil ya.
Kendi yemeğini hazır tutuyorum ve bizim yemeklerimizden tattırmaya çalışıyorum şimdilik pek başarılı olduğum söylenemez ama devam ediyorum.Bizimkilerden yemeyince bi süre bekleyip yine yemeğini veriyorum.Bikaç kez başka yemek yok bunlar var dedim bütün gün önüne farklı yemekler koydum çok aç olmasına rağmen yemeyi redetti:(


Ulku

2 yas yemek konusunda en sIkIntILI donem bence.
biraz daha sabredin, kendiliklerinden asiyorlar bu sorunu.
ya da ilk aklima gelen, baska cocuklarla beraber yemesi. cocuklar en cok cocuklardan etkileniyor.


uludag

benim kızımda bu sorunları yaşıyorum. daha önce yediği besinleri şimdi reddediyor. bende sabırla bekliyorum. yediklerini önüne hazırlıyorum. bunlarda pilav, makarna, bazı çorbalar ,yemek hiç yemiyor,süte yöneldi.pasta ve kekleri yiyor birde.kahvaltı hiç yapmıyor. sabrediyorum bakalım bu günlerin geçeceğini umut ederek.Neslihan

Akşam eşime bu konuyu anlatırken bir çok yemeği 30'umdan sonra yemeye başladığımı hatırladım. Umarım biz çocuklarımız için kadar beklemeyiz :)


Ulku

uludag, ucuncu bebek hayirli olsun :)

gercekten benim buyuk kizimdan da hatirladigim, bebekken yerdi fazla ayirt etmeden, iki yasina dogru huyu degisti, cok zor yedirir olduk. 2 yas sendromuyla da ilgili olabilir. bir baskaldiri, bir ben bilirim, bir kendime yeterim havalari. yemek yemeyerek de ya da yemek konusunda bizlere inat yaparak da bu sIkIntIyI disa vuruyor olabilirler. sonra gecti. doktor sorun yok dedigi surece aglatmamak, uzerine gitmemek gerekiyor sanirim.


uludag

teşekkür ederim temenni dileklerin için. :)  bende sabırla bekliyorum üzerine gitmeden . eminimki aşacağız bu dönemi.


rabbit

Israr etmemek lazım çocuk yemekten soğuyor bana küçükken çok ısrar etmişler yemek yemekten nefret etmişim 35 yaşında geldim halen aynıyım sadece yaşamak için zorla yiyorum, oğlumun benim gibi olmasını istemiyorum ama vicdanım da elvermiyor yemeyince


Ulku

rabbit, oglunun yedigi yemekler cesit olarak cok guzel bence, ihtiyaci olan herseyi iceriyor :) bir donem sadece yogurtla ya da makarnayla yasayan bebekler de biliyorum.


Cevaplamak için Üye ol