Uyku için şurup

emp soruyor: 10

uyumayı sevmeyen kızım için doktorumuz "day&night syrup" önerdi.

kullanan var mı? iki defa verdim. henüz sonuç alamadık. bu gece de saat 1 den sonra uyudu:( 

sizce devam edeyim mi? tamamen bitkisel olduğunu belirtti.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


emp

off tekrar bakınca kendimi kötü hissettim.uyuması için çocuğuna şurup içiren anne modeli:)

çok uykusuzum nurti anla beni. kendim mi içsem acaba, uykularım kaçıyor..


CokBilmis

:)))) Kendi soruna kendin mi cevap yazdın? Çok tatlısın.

Peki, siz yatıp uyuyunca ne yapıyor Mercan?

Benim kız daha küçükken uyumamak için direndiğinde biz karı koca yatağa girip, ışıkları kapatıyorduk. Genellikle o da yatağa yatıyordu. Uyumamak için dirense de karanlıkta uyumak zorunda kalıyordu.

Eğer "Odama gidicem oyuncaklarımla oynıycam" filan da derse, yatak odasının kapısını kilitliyordum. "Odaya gitmek yok, hepimiz uyuyacağız" diyordum.


emp

kesinlikle uyumuyor, uyutmuyor bizi de. ağlıyor, huysuzluk yapıyor. ışıkları kendi açabiliyor, şalterden kapatınca vs deli gibi ağlıyor.  o sakin çocuk kontrolden çıkıyor. hıçkıra hıçkıra ağladığı için zorlamak istemiyorum. kendini yerlere atıyor yoksa.komşular bazı geceler benim yeter artıkkk diye bağırmama alıştılar sanırım:)

 


CokBilmis

Hımm, sen ağlatmayanlardansın.

Ben gaddarım, ağlatıyorum. Hatta bazen ağlamasını destekliyorum. Ağlamak iyidir bence

Blinçli Bebek diye bir kitap var, okumuş muydun? Ağlama konusunda fikrini değiştirebilir...


emp

okumadım. okumalı..

ben ağlatıyorum aslında da babası kıyamıyor kızına. o zaman onunla kötü oluyoruz. sabrın yok, çocuk o, napsın uyuyamıyor, yazık böyle işte vb. diyor. ağlaya ağlaya uyuduğu geceler de var tabi:) benim cinnet geçirdiğim zamanlarda.CokBilmis

Öyle ara ara ağlatmak işi daha çok çıkmaza sokar. Düzenli ağlatmak lazm :)) Ciddiyim, okursan tartışalım, blogumda da yazacağım o kitabı. Görüş açımı tamamen değiştirmişti zamanında.


annevebebisi

Saat 7 oldu mu, alir odaya kapanirdim. Kapi kapatilir ve katiyen disari cikmak yok. Tabi oncesinde banyo vs ritueli. Emzirme, sallama, masal, ninni.. ne mumkunse uyuyana kadar..

Gunduz mutlaka disari cikarir, yorardim.. cocuklar uyumadikca, uykusuzluk kafalarina vuruyor, sarhos gibi olup, daha da cildiriyorlar. Her aksam, yemek, banyo, kitap ve sonra neyse.. yapip, birlikte odaya kapanin. (tek basina odada birakma fikri bana uymuyor ama oyle yapan da var) catlasa da, patlasa da disari cikmak yok, uyunacak.. ertesi gun icin rusvet teklif edebilirsin :p suraya gidicez, bunu yapicas vs :p ben bir de, arkadasin x uyumus, y teyze uyumus.. bak herkes uyumus, sen kalmissin derdim :p her gece bu sekilde odaya kapanirsaniz, 3 gun direnir, 5 gun aglar.. eninde sonunda durumu kabullenir. Baska sansi yok cunku :p ama her aksam ayni ritueli yapin, esin gelip mudahele etmesin, kapi acilmasin :)


emp

off çok zor. biz biraz rahatımıza düşkünüz. gezelim, tozalım oh çocuk da yanımızda. tebrik ediyorum sizi yürekten. bizim evde daha 7 de yemek yenmemiştir. 8-9 yemek saati. haftada 3-4 akşam dışardayız.düzenli bir hayatımız yok.

 emp

sonbaharda düzen oluşturmak istiyorum.dediklerinizi uygulamak istiyorum. o kitabı okumalıyım. yazarı kim?


CokBilmis

http://www.idefix.com/kitap/bilincli-bebek-aletha-j-solter/tanim.asp?sid=LCTOYEAF4B1BD23K15WM

Çocuk erken uyuyunca, onu birine bırakmadan gece gezmeleri de yalan oluyor tabii. Onu da hesaba katmak lazım. Biz pek gec gezmediğimiz için, erke uyuması bana daha cazip geliyor.

Görümcem bizdeydi bu ay . "Yahu bu çocuk erkenden uyuyor, sizinle bir gezemedim doya doya. Merkez meydan akşam 1'e 2'ye kadar çocuk dolu. Uyutmayın siz de bir gece n'olacak" diye söylendi durdu. :)

@ annevebebisi: Yöntemimiz aynıymış. Psikopat anneler diyecek okuyanlar da :)Cevaplamak için Üye ol