anneye ilgisizlik

pitirpisi soruyor: 3

kızım 5 ay 1 haftalık.gündüz hep benimle.babası akşamları geliyor.bazı günler nöbetçi olduğu için gelmiyor.başbaşayken herşey çok güzeldi.hep bana ilgi gösteriyor.üstüme düşüyordu.ama haftasonu babaanne dede ve amcayı görünce onlara da aynı ilgiyi gösterdi.ne bileyim ben onlardan farklı olmalıydım diye düşünüyordum.sonuçta hep ben ilgileniyorum.kızım ne zaman bana herkesden farklı olduğumu hissettirecek.3 ay sonra işe başlayacağım.beni sevmeyecek diye çok üzülüyorum.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


derinuray

pitirbisi benim kızım da tam tersi tüm gün benimle bana çok düşkün oldu nefes aldırmıyo bu bazen hoşuma gitmiyo da değil ama bazen zorluyor beni babası gelince oyun oynamaya başlıyorlar kazara beni görürse yada yanından geçersem gülen çocuk birden ağlamaya kollarını bana uzatmaya başlıyor diğer aile büyüklerine de hiç gitmiyor zaten yani tam tersi olan da var :)) alışacaklar herhalde diye umuyorum:))zeyzey

hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum.
bizimki de öyleydi :) hattta akşam babası gelince ona daha fazla cilve yapardı. bozulurdum ama zaten tüm gün beraberiz, babası farklı geliyor diye sakin olmaya çalışırdım :)
bir de kayınvalidem her gün 2-3 saatliğine uğrardı, onu bile kıskanırdım.

sonra 6 aylıkken işe başladım, babaanne ve anneanne dönüşümlü bakmaya başladılar. ve çoğu zaman akşam eve geldiğimde beni umursamazdı. bense, ya ben annesiyim, niye benle ilgilenmiyor, işe döndüm de çocuk beni unuttu, onları benden çok seviyor, emziremedim çok, ondan bağlanmadı bana diye ağladım durdum.
ama bir taraftan da bencilce buluyordum bu duygularımı. çünkü bana aşırı bağlı olmadığı için gün içinde beni özleyip üzülmüyordu, mutluydu..

annem o zamanlar (amiyane biraz ama...)  "kızım, herkes çıktığı deliği bilir" derdi.
nitekim artık biliyor.

babasına da düşkün ama bana daha fazla düşkün. sıkıntı etmeyin. ama yoğun bir şekilde ilgilenmeye devam edin.
bir de bazı çocuklar daha bağımsız ruhlu oluyor, onu da hesaba katmak gerek..


Duygu_2706

pitirpisicim bu hala loasalık dönemi olabilirmi sakin ol olurmu sen ne kadar bu konuyu didiklersen o kadar üzülürsün boş ver emin ol yaş kaç olursa olsun ANNE hep 1-0 öndedir.... Bir de kız çocuğun var allah bağışlasın hani bizim türk milletinin vardır ya tabiri kız babaya oğlan anaya daha düşkündür diye belki biraz etkisi vardır.... zaten 3 ay sonra seni işe bile göndermek istemeyecek 2 yaşına kadar ağladı benim bıdıklar şimdi her ikisi de babanne ve annaneden hoşnut değiller annem sen çalışma herkes evine gitsin sen bak bize diğeride ama çalışmak zorunda para kazanıyo bak kreş paramızı annem veriyo şeklindeler :)Cevaplamak için Üye ol