diş çıkarırken terleme?

aytude soruyor: 7

merhabalar, oğlum soğuk soğuk terliyor 2 gecedir. ensesi ve başı özellikle yattığı yeri ıslatacak kadar terliyor. normalde yok böyle bir durum. sıkıntılı aynı zamanda, emziksiz uyumadı, yarım saatte bir uyandı, emmek istiyor beni durmadan. diş midir? ama terleme gibi bir belirtisi oldugunu da hiç duymamıştım?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


aytude

teşekkürler bable. ama en ince pijaması var 2 gecedir, üstünde de hafif bir örtü, kombiyi de kapatalı cok oldu. istanbuldayız,havalar da serin...ve soğuk terliyor.


lopikcim

benim kızımda da dönem dönem hiç bir belirgin rahatsızlığı olmadığı halde tarif ettiğin tarzda başında yastığını ıslatacak kadar terlemeler oluyor, ben de diş diyorum kendimce


mayaberry

bizim bebeğimizde sizinki gibi çok terliyor özelikle başı doktoru ile bunu konuştuğmuzda. bebeklerde  4. aydan sonra demir noksanlığı oluşmaya başladığını bu nedenle başlarının, el içlerinin ve ayaklarının sık sık terlediğini, bu durumun 4 yaşına kadar devam edebileceğini bebek için hiç bir zararı olmadığını söyledi. son 2 aydır bizim bebiş de resmen su içinde uyuyor. üşütmesinden endişe ettiğimi söylediğimde hiç bir şey olmaz merak etmeyin dedi. bende sık sık başını kurluyorum yattığı yeri değiştiriyorum. ayrıca bizde biraz bu genetik.. babada aynı şekilde.. bir de yemek yiyip yattı ise daha da fazla terliyor.. baba da aynı şekilde. bizdeki biraz genetik birazda sanırım demir sebepli.. herhangi bir sağlık sorunu yok ise bebeğinizin kanımca normal durum.


aytude

evet, bizde de demir eksikliği var, en düşük değerde birkaç aydır, bizimki de babaya bağlı genetik sanırım. ne yaptıysak pek yükselmedi. endişelenmeye gerek yok demek ki, bizim doktor baya bi telaşlandırmıştı halbuki bizi.


Damla

Burun tıkanıklığı baştan terlemeye yok açabiliyor diye duymuştum. Rahat nefes alabiliyor mu?


cano

merhaba şu an benim kızımda aynı durumda ne yapacağımı şaşırdım sizin sonuçta ne olduğunu bana iletebilirmisiniz.


aytude

merhaba cano görmemişim cevabını, diş cıkarıyormuş bizimki, hem de bir kaç tane birden cıkardı. Cevaplamak için Üye ol