2. Sezaryen tarihini nasıl ayarliycam?

kucukadam soruyor: 10

Merhaba..

Ilk doğumunu sezaryen yapmıştım şimdi 2. Gebeliğim. Yalnız ben son adet tarihimi hatırlamıyorum. Ultrasyona göre 35. Haftada yim. Sizce doğum tarihimi alırken Ultrasyona göre 38. Haftaya tekabül eden haftaya mi almalıyım. .erken davranmaktan korkuyorum.. Anne karnında geçen bir saat bile bebek için çok önemli..

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


benjamin2010

Sancılarınızın başlamasını bekleyin derim,en azından bebek kendi istediği zaman gelmiş olur. Hatta bir engel yoksa ssvd bile yapabilirsiniz. İnternetten araştırabilirsiniz ssvd yi.


nisa2010

sancılarını beklemelisin  bence de.


ozlemkurt

Bende aynı durumdayım. 31 haftalık hamileyim ama bebek 2 hafta önde. İlk hamileliğimde sezeryandan 2 gün önce sancılarım başladı o şekilde sezeryan oldum kızım 4 kiloydu. Şimdi çocuğun kilosuna göre sezeryan tarihi belirlemeyi düşünüyorum. Kilo önemli


kucukadam

Sancıların başlaması sakıncalı olabilir mi?


kucukadam

Ozlem hnm birde kilosu ne kadar olunca hazır diye düşünmemiz gerekir?nilayefe

bence sancılarınızı beklemeyi riskli düşünüyorsanız en doğru zamanı gerekli kontrolleri yapan doktorunuz size söyleyecektir.  bebeğin gelişimi, kilosu, önemli diğer detaylara da baktıktan sonra size en doğru tarihi verecektir.


asliheren

Ben de bebegin gelisine dair bir isareti bekleyin derim.ikinci dogumumda sancilarimi bekledim ve hatta cok sukur dogal dogum yaptim.ilki sez diye planli sez olmak zorunda degilsiniz. Dediginiz gibi bebegin anne karninda durdugu her bir dakika bu kdr onemliyken ve hatta gobek baginin gec kesilmesi bile bebegin ruhsal ve bedensel gelisimine katki sagladigi gercegi varken bebegimizle bagimizi ne kdr gec koparirsak o kdr iyi:)tabi saglik sorunu yoksa.bununla ilgilu facebook grubu var.detayli bilgi edinebilirsiniz.SSVD(sezeryan sonrasi normal dogum)bebeginizi saglikla kucaginiza almaniz dilegiyle..


iflah_olmaz

doktorum 40. haftaya kadar beklemişti. 39+6 çarşamba günününe sezeryanı planlamıştık.3 gün önce pazar günü sancılarım tuttu 39+3 de  yaptım doğumumu.

bence sancıyla gidince kendi gelmek istediği gün gelmiş oluyor:-))ozlemkurt

Size en iyi bilgiyi doktorunuz verecektir. Bildiğim kadarıyla 3,5 kiloyu geçen bebekleri normal doğum zor oluyor diye sezeryanla alabiliyorlar yada suni sancıyla doğum yaptırıyorlar. Kilolu bebek normal doğumda riskli olabiliyor. Ben 3,5 geçmesini beklicem. Doktorumla henüz konuşmadım ama sancıları beklemeyi pek düşünmüyorum. İlkinde hazırlıksız yakalanmıştım.


bbade

Kardesim 10 gun Evvel 40

Haftada sancilarinin gelmesiyle sezeryan oldu. Ssvd olacakti ancak dr cesaret edemedi.Cevaplamak için Üye ol