2. Sezaryen tarihini nasıl ayarliycam?

kucukadam soruyor: 1

Merhaba..

Ilk doğumunu sezaryen yapmıştım şimdi 2. Gebeliğim. Yalnız ben son adet tarihimi hatırlamıyorum. Ultrasyona göre 35. Haftada yim. Sizce doğum tarihimi alırken Ultrasyona göre 38. Haftaya tekabül eden haftaya mi almalıyım. .erken davranmaktan korkuyorum.. Anne karnında geçen bir saat bile bebek için çok önemli..

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


sLnKA

Merhaba,

Yeni doğum yaptım ben de. Ilık mecburi 38. haftada sezeryan olmuştu. Daha hastaneden çıkmadan tekrar hamile kalırsam kesinlikle sezeryan olmam dedim, ki ameliyatım ve sonrası çok sorunsuz geçmişti. Eve döndüğüm andan itibaren her işimi yaptım araba kullandım vs vs.

Tekrar hamile kalınca ssvd yapmayı çok istedim. Doktorum da tamam neden olmasın dedi. Dedim ki " eğer sağlık için bir problem olmazsa normal doğum olsun istiyorum ama bebekte bende herhangi bir durum olursa tabi ki sezeryan olabilir. Ama yine de bir sorun olmazsa kesinlikle günümü beklemek istiyorum. " dedim.

40 hafta bitti bebek aşağı inmedi sancı vs olmadı. Doktorum kordon mu dolandı neden bebek inmedi diye biraz endişelendi ama yine de bekleyelim son 1hafta daha dedi. Hiç bir şey olmazsa yine cuma alırız bebeği dedi. Salı gün şutum geldi:) hastanede sancım başladı. Ama bebek inmedi kanala ve açılma olmadı. Suni sancı kabul etmedim. Doktorum son ana kadar saat başı muayene etti beni ama ne yazık ki bebek hiç inmedi ve sezeryana girdim.

Kesinlikle bu sefer içim rahat çünkü bebek kendi istediği zaman geldi. Evet müdahele oldu ama en azından kalması gereken kadar karnımda kaldı.

Bu arada kordonu koluna dolaştığı için aşağı inememiş.

Velhasılı, elbette doktorunuz en uygun cevabı verecektir ama sizin ve bebek için bir sorun yoksa zamanınızı bekleyin, planlı sezeryan yapmayın.

Bu arada elimde 38. haftada düşük kiloda doğurtulmuş ve zamanında normal kiloda doğurtulmuş iki çocuk var ve arada gerçekten fark var.
Cevaplamak için Üye ol