Evde bulunması gereken ilaçlar

selencem soruyor: 10

Arkadaşlar, evde el altında bulunması gereken ilaçlar nedir? bizde hiç birşey yok ve doktora sonmayı unuttum. Ama artık emeklediği için yanık, kesik vs için neler bulunması iyi olur?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


esila

dolven calpol  fitil peditus aferin şurup şuan bende sürekli olanlar


selencem

esila bunlardan calpol dışındakiler ne için acaba?


MineAda

calpol, kongest,ibufen, tonimer, iliadin :) ihtiyaç duyulmaması ama evde bulunmasını tercih ettiğim ilaçlar.


esila

peditus grip fitil yüksek ateş falan aferin soğukalgınlıgı bide süreklipişik kremimiz var trosyd


esila

dolven de ateşselencem

Herkese çok teşekkürler. Kesik, yanık, çarpma için birşeyler var mı?


MineAda

yanık için silverdin ve bepanthen merhem. Kesik için birşey kullanmadım hiç. yarlar için kolonya yada mikrop öldürücü bir şeyler ve bantlamak işe yarar. Ateş için ateş düşürücü bantlar fena değiller.
Bağırsaklar bozukduğunda ise reflor 1 şasi sulandırıp verince hemen kesiyor. Gerçi tabii bu dediklerimin hepsinin doktor kontrolünde olması gerektisini sende biliyorsundur. Ama evde bulundurursan doktorların genelde verdikleri ilaçlar.


duyguzynp

çarpma vurma ve morluklar için de hirudoid fort jel guzel gelir.lasonil gibi fakat artık üretilmiyor o.birde buzlukta thermo gel gibi soğuk kompres yapacak birseyler olsa fena olmaz.hareketlenince düşmeler çok oluyor malumselencem

Mineada tabi ki doktorla konusmadan ilac vermem :) herese cokcok tesekkurler, bir eczaneye ugrama zamani geldi :)


nisa06

bizde bepanthen hiç eksik olmaz.ayrıca vurma ve çarpmalarda lasonil.ateş durumlarında calpol ve dolven.pişikler için trosyd.bizde bir de sivrisinek alerjisi var sinek ve böcek ısırmaları iiçin fenistil ya da stilex jel imiz de mutlaka olur.bir de duyguzyp in dediği gibi buzlukta da kompres yapacak birşeyler mutlaka bulunur.Cevaplamak için Üye ol