Orta kulak iltihabı-lütfen tecrübe paylaşın

MELEGIM___ soruyor: 5

Merhaba benim 3,5 yaşında kreşe giden bi kızım var.biz 3 hafta önce hafif bi orta kulak iltihabıyla başladık.hemen antibiyotik,burun spreyi ve geniz akıntısını da geçirmek için bi şurupla tedaviye başladık.bu arada akşamları için de allerji şurubu da verdim dr tavsiyesiyle.sonra,antibiyotiğimizi vermeye başladığım ilk günden itibaren hiç kulağının ağrıdığını söylemedi kızım.antibiyotik tedavisini 5 güne tamamlayıp bıraktım. 3. Gün kızım diğer kulağının ağrıması sebebiyle yeniden dr ve yeniden antibiyotik.10 gün süren bi antibiyotik tedavisi...ve yine 3. Gün gece kulak ağrısıyla uyandık...ağrı kesici verdim gece,sonrasında bugünümüz huzursuz geçmedi...ben şimdi ne yapayım?bu gecemiz huzursuz geçerse yarın yine dr a gidicez.peki yeniden mi antibiyotik???bugün deniz suyu aldım sık sık ondan sıktım,şimdi de öksürük başladı.fenalardayım.....yaşadınız mı hiç???tekrarladı mı böyle?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Asozen

Kulaktaki agrinin sebebi, basinc farkliligindan oluyor ve kulakta kizarikligi goren butun doktorlar malesef hemen antibiyotik yaziyorlar. Krese yeni baslayan cocuklarda ilk yillarda,burun ve geniz akintisi, burun tikanikligi cok oluyor. Orta kulak sikintilarinin giderilmesinde ve onlenmesinde, en onemli kural burnu acik tutmak. Artik sumkurmeyi ogrenebilecek yasta, burnunu okyanus suyu ile sik sik yikayin ve sumkurmesini saglayin. Burnu acik olursa, kulagi da agrimaz.


perihan

Çok geçmiş olsun. Kreşin ilk yılında epey çektik üsye ve serozotitten. Doktorunuz dan kanda alerji testi yapmasını rica edin ve çocuk doktoru yanında iyi bir KBB doktoru bulun. Koruyucu çiğneme tableti ve antialerjik şurupla sıklığı azaldı hastalıkların. Geniz akıntısı sebepliydi kulak problemleri hep.


dilrubaa

Kizimin da arka arkaya iki kez orta kulak iltihabi oldu, 3 hafta filan gecmemisti, tekrar antibiyotik yazmadan doktorumuz odyolojiye sevk edip test yaptirdi. Emin olmadan antibiyotik kullanmamak lazim. Otovowen diye bir damla var, bitkisel. Almanyada satiliyor. Orda yasayan, gidip gelen biri varsa kullanabilirsiniz koruyucu olarak. Tekrarlayan orta kulak iltihaplarinda oneriyorum dedi doktorumuz. Biz getirttik kullaniyoruz. Bir alternatif olarak da dogal yaglardan olusan bir damla

http://dogalanneyim.blogspot.com.tr/2015/03/evdeki-acil-yardm-kitimiz-nerolinn.html?m=1

Burdaki damlayi aldik, ateste kullandim, belki sadece tesaduf emin degilim ama kolay atlatti bu kez. Orta kulak iltihabinda da kullaniliyormus.

http://dogalanneyim.blogspot.com.tr/2013/01/ortakulak-iltihab-icin-yardmc-tedaviler.html?m=1

Buna da bir goz atabilirsiniz


emyne

ben de doğal anneyim de görüp aldım nerolin damladan.bende  her hastalık döneminde kullanıyorm hem çocuğuma hem kendime.işe yaradoğını düşünüyorum.


MELEGIM___

Çok teşekkür ederim tüm annelere..bu damlayı bende temin edicem.ama çok şükür ki bir daha kulağım demedi.yalnızca gribal ilaç veriyorum ki gribi atlatsın,kulağa vurmasın diye.zaten son 6 aydır ya grip ya öksürük ilacı mütemadiyen kullandık.ve kulak için sakız çiğnettim...xylotlu sakız önerdiler.Cevaplamak için Üye ol