Ameda lactaline süt sağma makinası

cingan19 soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar çalışan bir anneyim ve evim işyerime uzak olduğu için iyi bir süt sağma makinasına ihtiyacım olacak.Başlarda avent elektrikli almayı düşünüyordum ancak bazı arkadaşlarım çift sağımlı olanların daha kullanışlı olduğunu söylediler.Deneyimli annelerden özellikle ameda lactaline kullanan annelerden yardım istiyorum.Cihaz çok ses çıkarıyor mu?çekim gücü aventle kıyaslandığında nasıl?yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


lovable

Merhaba, bir süre Medela kullandıktan sonra, Ameda Lactaline'e geçiş yaptım. Avent'i bilmem ama Medela ile arasındaki farkı daha ilk çalışmaya başladığında hissettim. Çekim gücü çok çok iyi. Ayrıca çift göğsü aynı anda sağabildiği için çok daha avantajlı. Fazla gürültülü de değil. Karar vermeniz için tavsiyem şu olabilir. E-bebek çamlıca mağazalarında ürünleri deneyerek alabiliyorsunuz. Ben Ameda'yı öyle aldım. Numune cihazlarına hiç kullanılmamış steril kaplar takıyorlar ve size denettiriyorlar. Memnun kalırsanız alıyorsunuz. Kısaca ben Ameda'dan çok memnun kalmıştım. Şimdi ikinci bebeğime hamileyim ve iyi ki zamanında Ameda'yı almışım diyorum..


cingan19

daha doğum olmadığı için ne yazıkki deneme şansım şuan için yok ama en azından seslerini çalışma şeklini kendimde deneyemesemde görebilme şansına sahipim.Yardımın için çok teşekkür ederim lovable.


hamileveanne

Merhaba,

Ben avent'i kullanip cok memnun kalan annelerdenim.

Cekim gucu cok iyi ancak bu yalnizca bir parametre.

Pompa alirken dikkat edilmesi gereken baska o kadar cok nokta var ki:

Ornegin,

1. İsyerinde veya bebeginiz yan odada uyurken sagacaginizdan cok sessiz calismali

2. Emzirmeye alismamis ve cok aciyan gogus uclariniza COK nazik davranmali

3.gerekirse pilli veya sarjli da calisabilmeli (boylece arabada ya da elektrik kesiiken de sagim yapabilmelisiniz)

4. Saklama kaplariniza veya direkt biberonun icine de sagip bebeginize verebilmelisiniz

5.bebegin emmesini taklit etmeli ki sutunuz artsin gibi gibi...

Bunlari detaylari ile yazmistim, pompa-biberon veya saklama kabi almadan once goz atmanizi oneririm:

http://www.hamileveanne.com/2011/07/04/bebekler-icin-ankastre-set/

Verimli calisan tekli bir pompaniz varsa cift sagim aslinda cok da gerekli degil.

Yukardaki nedenlerden ama en cok NAZİK Sagisindan dolayi avent beni cok mutlu etmisti.

Umarim yardimci olabilmisimdir

Avent annesi muge


cingan19

Kafam baya karıştı okuduklarımdan hepinize ayrı ayrı hak verdim bu haftasonu ebebek mağazasında detaylı inceledikten sonra karar verebileceğim sanırım.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.


ipekkusgoz

Ben hala ameda lactaline kullanan biri olarak tavsiye ederim. Süt sağma serüvenine ben de denizv gibi manuel lansinoh ile başladım. İşe başlayana kadar memnundum hala memnunum aslında ama kullanımı zorlaşmaya başladı desem daha doğru olacak. Zaman kısıtlı olunca hızlısağmaya çalışınca ellerin ağrımaya başlıyor, süre de daha uzun oluyor tabii. Neyse uzatmayayım, elelktrikli almaya karar verdiğimde medela aldım bir arkadaşın vardı, o memnun diye ondan sipariş verdim ama memnun kalmayıp değiştirdim.Sesi fazla idi ayrıca süt sağımı o kadar da güçlü değildi. Sonra başka yerden iyice araştırdıktan sonra ameda lactaline'a karar verdim ve aldım. Pişman olmadım.Ben süt sağarken çift pompanın olumlu yönü olduğunu düşünüyorum. İkisi birden aynı anda sağılırken süt sağımı tetikleniyor.Perilievrenin dezavantaj olarak saydığı noktaları ben bir şekilde aştım.Şöyle ki ben wc'de klozet üstünde değil ama mescitte bir tabure üzerinde sağıyorum. Tek el ve kolla halledebiliyorum. Önce sol kolumla sol göğsüm arasına sol göğsümde kullanacağım pompayı yerleştiriyorum.Sonra sol elime de sağ göğsümde kullanacağım pompayı tutarak gayet rahat tek elle hatta diğer elle, gelen telefonları yanıtlayarak vs sağım yapıyorum. Fazla parça sayısına gelince; 2 çantam var benim.Biri tchibodan aldığım makyaj çantası gibi bir şey. Ona sabit parçaları koyuyorum, makinenin kendisi,hortumları ve fişi.Bu çanta sürekli iş yerinde kalıyor, taşımıyorum her gün. Diğeri ise built'in termal çantası.Sağdığım sütleri ve yıkanacak parçaları bu çantayla eve götürüyorum. Ertesi sabah da temizlenmiş ve sterilize edilmiş olarak yine aynı çantayla işe getiriyorum ( O çanta ve sen artık bir bütün oluyorsunuz:) ). Sesi bence fazla değil,hatta medeladan çok çok az olduğu kesin.Nen içerdeyken dışarıdan duyan olmuyormuş, sormuştum bayan arkadaşlara.Pilli kullanmaya hiç ihtiyacım olmadı.Ben aslında bütün bunları burada perilievrenin kaleminden okuyana kadar bir dezavataj ya da zorluk olarak görmemiştim.Süt sağmak gerçekten meşakkatli bir iş. Ona harcadığın zamanın sonunda verimli ve acısız bir süt sağma gerçekleştirebiliyorsan bunlar bir sorun olarak görmüyorsun belki, bilemiyorum.

Bazen dışarıda olmam gerekiyorsa fuar, toplantı vs gibi hergün taşıdığım çanta içine manuel pompamı alıp gidiyorum.ipekkusgoz

denizv, teşekkür ederim, compedan falan :).Ben sadece çok istedim emzirmeyi,elimden geldiğince anne sütü almasını ,o istediği sürece emzirebilmeyi, her anne gibi mutlaka.Oğlum 6 aylık olup ek gıdalara başladıktan sonra sağdığım sütleri içmemeye başladığı zamanlarda bile bırakamadım sağmayı. Çok demotive oldum ama bırakmadım sırf sütüm azalmasın/ kesilmesin diye. Bir gece için fransaya gitmiştim iş için.Uçakta , yanımda birlikte gittiğim iş arkadaşım (erkek) olmasına rağmen aramıza emzirme önlüğünü gerip sağdım Ne kadar çok sütüm ziyan oldu, geçen ay anneme attırdım hepsini (6 ayını çoktan doldurmuşlardı ama ben atmaya kıyamadığım için deepfreezede yer işgal etmeye devam ediyorlardı). 1-1,5 aydır onca süt ziyan olduktan sonra keçiboynuzu tozu yüzü suyu hürmetine içiyor artık sağdığım sütleri velet:).

Taşıma yıkama işi büyük dert evet. Bazen düşünüyorum insanlar o renkli çizgili çantanın içinde ne olduğunu düşünüyorlardır acaba diye:).Yıkamayı eve gittiğimde gün içinde çıkardığı diğer bulaşıklarıyla ya da akşam çıkanlarla birlikte yıkayıp, sterilize ediyorum o kadar. Sonra kurutucuya asıp sabah tekrar çantaya doldurup işe koyuluyorum. Napalım olacak o kadar:)))


cingan19

ipekkusgoz  keçi boynuzu tozu derken nasıl kullandın ?


ipekkusgoz

Sütünün içine çok çok az, bir çay kaşığının ucu ile, koyup karıştırıyorum, o kadar.cingan19

sanırım 6.aydan sonra dimi?


ipekkusgoz

Ne zaman başlanabilir bilmiyorum.Ben çok geç keşfetmiştim 17 aylık civarıydı:(Cevaplamak için Üye ol