BALIK YAĞININ ÇOCUĞUNUN BOY VE KİLO GELİŞİMİ BAKIMINDAN FAYDASINI GÖREN VAR MI?

Fundaaa soruyor: 4

Mrh arkadaşlar bazı arkadaşlar  balık yağını çocuğun zekası için bazı arkadaşlar içerdiği vitaminlerden dolayı bazıları sadece kilo alsın boyu uzasın diye kullandığını yazmış.Balık yağı gerçekten boy ve kiloyu etkiliyormu,kullanan arkadaşlar bilgilerinizi aktarırmısınız,ör kaç ayda nekadar uzadı kaç kilo aldı????

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kuzum

Linkini veremeyeceğim, bir ara kaydetmiştim, oradan kopyalıyorum.
Dr. Kadir Tuğcu'nun balıkla ilgili bir soruya cevabı (soruyu kaydetmemişim):

"Balık yemek şart olsa idi, Orta Asya'daki, Tibet, Nepal, Moğolistan gibi ülkelerin hali nice olurdu??? Ne ceviz, ne balık mutlaka yenmesi ŞART gıdalar değildir. Mühim olan "hayvansal gıdalardır".. Tibette isen, Yak eti yersin... Japonyada isen, balık... Japonya balık tükettiği için ileri diyenlere cevabımız, Endonezya niye gelişemedi? diye sormaktır.... Balık yağları, Şimdi kullandığımız Vitamin şurupları imal edilemediği zamanlarda kullanılırdı, ister hazır Vitamin şurubu, ister balık yağı kullanmanızda bir sakınca yok. Ama bunları vermeniz, et-süt yedirip içirememenizi telafi etmez. Çocuk, esas olarak etini-sütünü tüketecektir."jildando

Ben kendi çocuklarımda kullanmıyorum, yemeleri ve kiloları iyi oldugu icin. Ama ben küçükken zayıftım, ki çok da sağlıklıydım, ama ne hikmetse bana içirmişlerdi balık yağı. En kotu çocukluk anılarımdan biridir diyebilirim, nefret ederdim. Tabi o zamanlar şimdiki gibi aromalıları falan yoktu, ve berbat bir tadı vardı. Sonuç : kilom 2 hamileliğe ragmen normal, hayatım boyunca kilolu falan olmadım, ama esas sonuç ta şu. Balık yemeği çok sevmem, heleki sardalya falan gibi tadı ve kokusu baskın olanları hiç sevmem. O berbat tat hala damağımda diyebilirim:)
Ama özellikle iştah açmak için kullanılıyor diye biliyorum, ve eminim ki bir sürü faydası da vardır. Bence kilo-boy gelişimi normal bir çocugunuz varsa, doktorunuzda özellikle önermemişse çok da şart değil.


Fundaaa

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar


ozlem76

oğlum 17 aylık 3 aydır kilo almıyordu yemek yemiyordu. 1.5 aydır kullanıyorum kiloda aldık yemeğede başladık.çok memnun kaldım.a ve d vitaminlisinden kullanıyorumCevaplamak için Üye ol