gece alt değiştirme

Tibetinannesi soruyor: 10

geceleri oglum kaka yapmıyor ama çiş yapıyor bende rahatsız oluyordur dusuncesiyle en az bir defa değiştiriyorum . uyanmıyor ama aglıyor ve huzursuz oluyor, bazende uyanıyor ve bir sure uyumuyor. soru, bezi değiştirmesemmi yoksa aglamasına ragmen degistirmeye devam etsemmi..

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


busraa

ben gece uykusuna geçmeden altını bolca kremleyip bezini bağlıyorum ve kaka yapmazsa altını hiç açmıyorum, sabah da ilk iş alt temizlemek.Henüz hiç pişiğimiz olmadı


Tibetinannesi

tesekkurler cevaba ama bez bayagı şişkin oluyor, emzirdigim iinde cok çişini yapıyor acaba rahatsız olmazmı yada pişik olmazmı?


busraa

bez çok şişer de artık çiş tenine değmeye başlarsa sorun olabilir ama ben de hep emzirdim bir problem olmadı.Siz daha iyi gözlemlersiniz, ancak gece alt değiştirmeye alışmamalı diye düşünüyorum.Daha önce sorulmuş sorulara bakın isterseniz http://www.nurturia.com.tr/questions/b71df2cc-456f-471c-a268-9d0a00e87b9f/1/geceleri-alt-degistirmeipek_35

Bebek çişini yapacak bez şişecek ve değiştirmeyeceğiz !!! tembellik bence...Ben hiç üşenmeden değiştiriyorum.günah çocuğa şişmiş çişiyli beziyle uyutmak.onlaınr kalkıp tuvalete gidecek halleri yok (bizim gibi) tabiki değiştireceğiz.


ozdenin_oykusu

öykü,gece sık sık beslenmek için uyanırdı.ben de hep o aylarda sütünü vermeden önce değiştitirdim altını.biraz ağlardı ama beslemeden önce değştirmezsem uykuya dalışı zor oluyordu,tıpkı sizin dediğiniz gibi.ozdenin_oykusu

öykü,gece sık sık beslenmek için uyanırdı.ben de hep o aylarda sütünü vermeden önce değiştitirdim altını.biraz ağlardı ama beslemeden önce değştirmezsem uykuya dalışı zor oluyordu,tıpkı sizin dediğiniz gibi.


Yenidenanne

Hazır bezler çişi emme konusunda çook başarılılar. Ayrıca, bebegin rahatsizlik duydugu seyler bir yetiskininkinden farkli. Kısacası gece cisten rahatsiz olup aglamıyorsa, rahatsız değildir. Bebeğinizin güzel gece uykusunu "rahatsızdır" diye bölmeyin bence. Ben kaka için bile, onlar rahatsız olmadığı sürece, ki olmadılar da,  açmadım iki bebeğimin altını. 


lopikcim

Ben de hiç değiştirmedim gece, emdiği zaman da , şimdi de gece bir kez devam sütü almasına rağmen..Anormal bir pişik problemimiz ve ağlamalarımız da olmadı, ıslak olduğu için...arseli

Bende dğiştirmiyorum.Kaka yapmadığı müddetçe..Tembel bir anne olabilirim ama bezini değiştirmeye üşenecek kadar değil :) Bezler ıslaklık hissettirmiyor bence..Uykusunun bölünmesi daha kötü..Büyüme hormonları uzun uykuda salgılanıyor ne de olsa...Anne zaten anlar çocuğunun rahatsız olup olmadığını..Benimki sabaha kadar uyuyor bir sorun olmuyor..Sabah ilk iş değiştiriyorum..


azraesra

gece emzireceğin zaman önce altını aç,sonra emzir,memede uyuyacağı için huzursuzlanmamış olur...Cevaplamak için Üye ol