İstanbul'da yarım gün bakıcı-ev işi yardımcı fiyat aralığı nedir?

charlizzze soruyor: 10

Merhaba,

Oğlum anaokuluna başlayacağı için tam gün gelen çocuk gelişimi mezunu olan bakıcımıza, yarım gün fiyat olarak  ne teklif etmeliyim sizce? Avrupa yakasındayız.

Normalde 1900 lira ve sigorta veriyorduk. Şimdi yarım gün gelse de bize bağlanmış olacak. 12.00-12.30 ila 18.00 arası rica edeceğiz.


Albenisi olsun diye sigortayı aynen devam ettirmeyi tasarlıyoruz. Ama maaş düşecek ister istemez; 2/3'ünü vermeye devam edelim dedik. Asgari ücret zammı üzerinden 2/3'ü yaklaşık 1500 lira oluyor. Yani 5 yarım gün için 1500 lira artı sigorta teklif etmeyi düşünüyoruz. Bizce gayet iyi bir teklif ama bir yandan çok mu diye düşünüyoruz. Yoksa az mı? Piyasalardan bihaberiz... Kendisini çok seviyoruz.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ilknur

Sadece 400 tl fark olacaksa yarım gün için neden tam gün devam ettirip evin diğer işlerinde yardım beklemiyorsunuz? Çocuğunuz yokken size ev işleri konusunda yardımcı olmaya devam eder hem de maaşı azalmamış olur.


charlizzze

Merhaba,

10 yıldır temizliğe yardımcı olan bir yardımcımız var haftada bir gelen. Ondan olmak istemeyiz geçici süreliğine de olsa.

Ben yarım gün fiyat aralığını merak etmekteyim.


dilrubaa

Aslinda tamamen bakicinizin boyle bir degisim isteyip istemeyecegine bagli, bence teklif edeceginiz ucret yarim gun icin gayet iyi, fazla bile hatta standartlara gore. Bakiciniz da boyle bir degisimi istiyorsa, daha az alayim ama yarim gun calisayim diyorsa daha azi bile mutlu edecektir bence onu (1200-1300 gibi bir rakam belki). Ama boyle bir istegi yoksa bazen 100 liralik fark bile birakip gitme sebebi olabiliyor onlar icin. Yani ozetle bence ucret teklifiniz cok iyi. Kolayliklar diliyorum


fcanan

Anaokuluna başlayınca, hastalık vs nedeniyle oğlunuzun okula gidemeyeceği günler olacak mıdır? Siz çalışıyorsanız, o günler bakıcınızın tam gün bulunması gerekebilir mi? Anlaşırken bu konuda da fikir birliğine varmanız iyi olabilir, şahsi görüşüm. kolay gelsin.


charlizzze

Teşekkürler ediyorum. 


Evet, hastalık zamanında tam gün gelmesi gerekeceği yönünde konuşacağım. Haklısınız.

Hatta oğlumun gelmesinden bir saat önce gelerek ev işlerine yardımcı olmasını rica edeceğim.fcanan

Diğer arkadaşların dediği gibi, onun beklentisi de önemli. Belki maaşının azalması hoşuna gitmeyebilir. Ya da tam tersi, daha az çalışmak işine gelebilir. Ona, bu konuda aklından ne geçtiğini sorabilirsiniz belki. Maaş olarak da beklentisi sorulabilir belki. Ben de çok bilgili değilim bu konularda. Ama karşı tarafın beklentisi önemli olabilir; sanırım kendisinden memnunsunuz, o yüzden kaybetmek istemeyebilirsiniz.


charlizzze

Kaybetmek istemediğim doğru ama maaşın sorulmaması gerektiği kanısındayım. 

Maaşın düşecek olması sorun tabiki ama yapacak birşey yok. Sigorta aynen devam edecek.


nihal58

Yarım gün yardımcımız var 14-19 arası çalışıyor 1000 TL veriyoruz.fcanan

Merhaba,

Son durumda yarım zamanlı çalışma için hangi ücreti veriyorsunuz? Bir de çocuğunuzun hastalık vb nedeniyle evde tam zamanlı olması gerektiğinde, ilave ücret veriyor musunuz yoksa sabir ücret ile mi devam ediyorsunuz?

Teşekkürler


charlizzze

Merhaba,

Sigortayı aynen devam ettirmek istemedi. 11 gün oluyordu ayda; 250 lira sigorta için verdik; 1600 de eline verdik.

Ufaklık artık okula başladı ve 3 yıllık o bakıcımızdan ayrıldık. Ev taşıdık, 10 yıllık temizlikçilik de gelemeyeceğini söyledi. İkisini de mumla arıyoruz. Şimdi 13-18 arası gelen hanıma (çocukların ikisi de okula gidiyor) 1350 artı 11 gün sigorta veriyoruz. 

Hafta içi bir akşam işimden dolayı geç gidiyor, ihtiyaç olduğunda Cumartesi de gelebilecek. Extra değil yani bunlar.Cevaplamak için Üye ol