Tuvalet eğitimi

guzin soruyor: 5

Tuvalet eğitiminde gece ve gündüz eğitimini ayırmak yanlış mı? Kreşdeki öğretmen önce gündüz eğitimini önerdi. Tuvalet eğitimi ile ilgili önerileriniz nelerdir?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Ulku

guzin, cocugunuz kac yasinda?


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Gittiğimiz pedagog önce sorunsuz gündüz bir süre sonra gece dedi. İkisi aynı anda zorlarmış


guzin

Sayın Ülkü,
Oğlum Kasımda üç yaşına girecek. Daha önce bir denememiz oldu ancak kabızlık nedeniyle doktorumuz erteletti. Tuvalet eğitimine başlayalı henüz iki gün oldu ve henüz söylemiyor. Yaparken söylüyor ya da yaptıktan sonra haber veriyor mahcup bir şekilde. Ama ben pes etmeyeceğim. Her çocuğun tuvalet alışkanlığı kazanması farklı olabiliyormuş. Sabırla deneyeceğim. Umarım bu dönemi de atlatabiliriz.


HDeNiZ

 Bence çocukları tuvalet konusunda zorlamamalı (ki ben zorlamıstım :s)..Çocuklar hazır olunca her şey şip şak oluveriyor,benim oğlum 5,5 yasında,ilk etapta zorladım yazın hava sıcakken başlayalım diye. Hatta o uyurken gizlice baglayıp uyanmadan alıyordum bezi ama olmadı.O tuvaletini sağa sola yaparken ben sinir krizleri geciriyodum.Hazır değilmiş meğer:).. Sonra hemde kış mevsiminde her şey kendiliğinden oldu..Bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim.Hazır olunca kendisi tuvalete gitmek istiyordu sadece yanında durmamı istedi o kadar.Ve ilk zamanlar gece 1 kere tuvalete kaldırdım 1 yıldan fazladır hiç kaldırmıyorum.İnanır mısınız 1 kere bile yatağını ıslatmadı.. İyi günler ve bol şanslar..


nisanur

benim aldigim bazi bilgilere göre gündüz ve gece yi ayni zamanda alistirmakmis.. gecede altini bezlemeyip cocugu uyandirip tuvalet götürmeliymisiz. allah sabir versin ne diyeyimCevaplamak için Üye ol