Göğüs pompası hakkında deli sorular

pitho86 soruyor: 10

7 aylık hamileyim ve göğüs pompası almak istiyorum, çalışmıyorum. Yani ne olur ne olmaz diyerek alacağım pompamı. Ama hiçbir bilgim yok bu konuda. Marka tercihim avent olacak, elektrikli...

İlk sorum pompa 2. el alınır mı?

İkinci sorum pompanın parçaları kaynatılır mı yoksa bir de sterilazatör mü almak lazım?

Üçüncü sorum bu pompanın içinden çıkan biberon (avent marka pompa) nasıl bir biberondur? Klasik mi natural mi? Ve ne kadar süre kullanabilirim bu biberonu? Mesela 3 ay kullanılır mı?

Biliyorum ki bebeğe göre değişiyor tüm bu durumlar ama almak gerekiyor sonuçta. Lütfen yardım lütfeeen :)

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


benjamin2010

Çalışmıyorsanız almanıza hiç gerek yok,emzirmeye odaklanın yeter


Meowwow

benim pompam ikinci eldi ama sise ve asil vucuda denk gelen parcalarini tumden yeni aldim bir cok pompa satiyor bu parcalari. cok fazla kaynar su ile kaynatirsaniz parcalar ozelliklerini kaybediyorlar, yikama talimatlarini takip etmenizi oneririm. 

calismasaniz bile bazen pompa faydali oluyor, mesela gece uyanmalarinda esiniz yardimci olabiliyor sagilmis sutu vererek.
pompa iyi bir marka almanizi tavsiye ederim zira ucuz aletler pek bir ise yaramiyor. 


pitho86

İnşallah emzirebilirim tabi ki en sağlıklısı o :) Ama yine de anneme vs. bırakırsam ve gece rahat olacağını düşünüyorum. Biberon olmasa bile kaşıkla verebilirim sütü diye...


Anladım, evet o şekilde de yapılabilir yani parça satın alarak...

Sterilizatör daha mantıklı o zaman. Evet tek marka avent kafamdaki...


_Isil_

Ben arkadaşımdan almıştım ancak ben de tum şişe ve vücudun temas ettiği parçaları orjinal ayrıca aldım. Bu sekilde yapabilirsiniz. Benim pompam Medela swing idi yakında bir arkadasım aynı sekilde Parça alıp kullanacak sapasağlam. Ona da bakabilirsiniz.


missmarttle

ben de avent'in elektronik pompasını aldım, içinden çıkan biberon en küçük boy pp biberonlardan, zaten biberonun alt kısmını pompanın sağma haznesi olarak kullanıp emzik kısmını kullanacağınız zaman takıyorsunuz, yani yedeklerini alabilirsiniz, bebek büyüdükçe farklı emzikle kullanabilirsiniz. ben sterilizatör aldım çünkü hem evde bebekle yalnız ve leyla olmuşken kaynatmakla hem uğraşamam hem de tehlikeli olur, unuturum filan, hem de zaten uzun vadede emzikleri, biberonları, süt saklama kaplarını da steril etmem gerekecek diye düşünüp aldım gitti, belki sterilizatörü ikinci el alabilirsiniz.fatmaank

Ben medela kullandım, sterilizatör almadım, kaynamış suda bekleterek temizledim, çalışmıyordum ama çok kurtarıcı oldu benim için, eşim ve annem kızımı besleyebildi ben uyurken veya fazla süt olup ağrıdan kıvrandığımda pompayla sağıp rahatlıyordum (tabi süt üretimi artıp kısır döngüye girdiğim de oldu), fazla sütleri dondurucuya atıyordum, bir ara ani stres nedeniyle bir hafta neredeyse hiç sütüm yoktu, o sırada sakladığım sütler bizi kurtardı, ben de boş boş sağmaya ve kızımı emzirmeye çaışmaya devam ettim, sonra sütüm yine arttı. Kısaca, mutlaka alın. Ben pompadaki biberonu kullanmadım, Dr. Brown aldım. 


anneoldum

İlk çocugumda medelanın elektrikli pompası nı aldım 7 ay aktif kullandım fakat motoruna süt kaçırdım ve bozuldu. Garanti kapsamına girmediği için göndermedim ve atmak zorunda kaldım. Bu bebeğimde aventin manuel pompa sını aldım 2 defa kullandım gayet memnun kaldım. 2. El almanıza gerek yok bence çünkü elektrikli pompa fiyatına göre çok uygun. 2. El alacaksanızda kısa süre kullanılmış bir pompa tercih etmenizi öneririm. Çalışmasanız bile almanızda fayda var sütünüz çok oluyorsa eger göğüste birikip enfeksiyona neden olabiliyor boşaltmak için pompa kullanıp hemde kısa vadede ihtiyaç olabilir diye stok yapabilirsiniz. İyi geceler.


pitho86

Çok teşekkürler cevaplar için. 2 el aldım pompayı parçalarını değiştireceğim :)

İlk etapta kaynatmayı denemek istiyorum sonra ihtiyaç duyarsam makine alırım diye düşündüm.metelikatu

ben lansinoh elektrikli pompa aldım ve çok işimi gördü.En iyi yanlarından biri iki göğüsü aynı anda sağabilmek zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Bide çekim hızını kendiniz belirleyebiliyorsun bazen göğsünüz çok hassaslaşabiliyor o durumda çekim hızını azaltıp göğsün acımasını önleyebiliyorsunuz.


pinartan

Çok profesyonel bir pompa almayacaksınız 2. el tavsiye etmem. O kadar uzun ömürlü olmuyorlar. Ben kızım için 2. el edinmişken kısa bir süre sonra gücü azaldığı için medelanın elektrikli mini pompasını aldım. Memnun kaldım.Çalıştığım için iş yerine götürdüm, kızım 1 yaşına gelene kadar sağdım, sonra sağmayı bıraktım. Daha sonra kız kardeşime verdim, ama o da kısa bir süre sonra çekişi azaldığı için yenisini aldı. Gördüğüm kadarıyla 2. bebeğe ömürleri yetmiyor. 

Biberonları plastik olduğu için kaynatmak sanırım zararlı maddeleri açığa çıkarabiliyor. Ben maşa ile kaynar suya sokup, biraz çalkalayıp, iyice durulayarak kullanıyordum. 

Sezeryanla doğum yaptığım için sütüm hemen gelmedi, pompayla getirmeye çalıştım, başardım. Bu bağlamda ben yanımda pompamın hazır olmasından yararlandım. Doğumdan sonra çalışılmayacaksa bile sanki bu nedenle bir pompanın hazır olması faydalı.


Cevaplamak için Üye ol