En uzun meme reddi ve zafer

zecece soruyor: 4

Merhaba arkadaslar aslinda sorun cok klasik bu konuda bircok baslikta var ama merak ettigim aylarca ugrasip meme reddinde zafer kazanan var mi.bebegim 3.5 ayliktan bu yana gonulsuz emmeye basladi su an 5 aylik son 3 haftadir uyanikken kesinlikle emmiyor.kucagima aldigimda parmagini emiyor gozleri kapaninca cekip memeyi veriyorum ama tabi bu ilk seferde olmayabiliyor bazen 4 5 kere meme parmak ugrasiyorum.hic emzik ya da biberon vermedim bu zamana kadar.hergun belki doner umuduyla zor bela emziriyorum ama artik hem cok yoruldum hem de umutlarim tukenmek uzere.her yolu denedim herseyi okudum ama daha bir kez olsun kendiliginden almadi memeyi gece uyurkende memeyi birakip parmsagini emiyor ama kolunu tutuyorum uykku sersemi anlamadigi icin emiyor.pes etmemem icin bir umut bir neden ariyorum var mi cook ugrasip memeye dondurebilen.ac birakma olayini hic yapmadim ne yapip edip emziriyorum saatlerce ugrasip.ama artik yalniz olacagim ve bu durumda hicbir is yapamam tum gunumu emzirmeye ugrasmakla geciriyorum

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


missmarttle

benim başıma gelmedi ama 1 ay arayla doğum yaptığımız yakın bir arkadaşım ciddi bir meme reddi yaşadı oğlu üç aylıkken. zamanla azalarak 3 ay kadar sürdü. o da bir ara sadece uykuda emzirebiliyordu ayıkken asla almıyordu çocuk memeyi. ama ısrar etti uğraştı bir şekilde geri döndürdü emmeye, 18 ay emzirdi. bence sütünüz varken sağıp başka şekillerde vermeyi de deneyin. bebeğiniz pipet kullanmayı öğrendiyse pipetli sulukla verebilirsiniz sütünüzü. benim kızım da asla emzik biberon almadı, ama 4,5 aylıkken pipet kullanmayı öğrendi. sağılmış sütümü hep pipetli sulukla verdim. munchkin'in pipetinin ucunda ağırlık olan bir suluğu var yatar pozisyondayken de içilebiliyor, onunla verirdim hep sağılmış sütü.


yesil

Bizim de meme reddimiz 4 ay kadar sürdü..Emzik emiyor ama memeyi verince reddediyordu. 3 aylıktı başladığında o dönem internette çok umut aradım. Eğer atlatırsam mutlaka her foruma yazacağım dedim kendi kendime..Benden sonrakilere umut olsun diye:) 

Emziği vermemeye başladım. Tabi ki çok zor oldu. Bu kez de parmak emmeye başladı. Ondan vazgeçirmek için de çok ugraştım. Eline çorap geçirdim vs. 7.ayın sonlarına doğru düzene girdi. 

Hiç sağarak vermedim. Reddettiği dönem sadece bebek arabasında, kucakta ve hatta gerekirse battaniyede sallayarak mayıştırıp o şekilde iyice sersemleyince emzirdim.


cerodero

3 aylıkken başladı sadece uyku evveli, uykuda ve uyanmak üzere mahmurken emiyordu. 10. Aya kadar sürdü. Mucize gibiydi birgün her bebek gibi uyanıkken ve dışardayken cuk cuk emdi. İşi gücü bırakıp 7 ay uğraştım, çok zor biliyorum ama bebeği anne sütüyle beslemek buna değer. Şimdi 1,5 yaşında hala emiyor ve çok keyfi yerinde. Pes etmeyin, mutlaka düzeliyor.


fatmahb

Oğlum 4 aylıkken aynı durumu yaşadım. Psikolojik olarak 1 ay da çöktüğümü çok iyi hatırlıyorum. Pes etmedim uykuya dalacağı zaman uykuda emzirdim asla biberon ve türevlerini vermedim. Bazen sağdım kaşıkla içirdim kaç kere mama mı alsam ikileminde kaldım ama almadım. 1 ay sonra emmeye geri döndü. Annenin stresini de anlıyor bebek kesinlikle. Size tavsiyem pes etmeyin üzerinde çok da baskı kurmayın. Cevaplamak için Üye ol