Bebeğinizin/çocuğunuzun en sevdiği kitap(lar)

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


177 Cevap


ikicocukannesi

aksama ne yapıp ne edip bizim evdeki ahsap yapbozlarla kitapların fotolarını cekip buraya koymazsam banada ikicocukannesi demesinler!
sevgiler bizden:)


yasemin_ekin

ashes, ben dün optimum D&Rda tubitak erken cocukluk kitaplarını gördüm. İki tipi var: ciltli ve normal kapak. Ciltliler 10tl civarinda idi, diğerleri 4tl civarında. Aşağıdaki linkte fiyatlar var. Bİldiğim kadarı ile Tubitak kitaplarının fiyatlarını değiştiremiyorlar. (Fiyatlar 1 Nisana kadar geçerli diyor aşağıdaki adreste ama yeni listeyi de koymamışlar.)

http://www.tubitak.gov.tr/tubitak_content_files/populer/kitaplistesi/kitapistekformu_guncel.pdf

Ben belki bizim için biraz erken ama "Gölde" isimli kitabı aldım, sebebi de resimlerde mavi renk ağırlıkta olması, kızım da maviyi çok seviyor. Dün akşam biraz okuyayım dedim, kitap hemen ağıza gitti....Sonra hikayeyi okurken sinek gibi vızladım, kurbağa gibi vırakladım,  kızım katıla katıla güldü. Artık benim halime mi gülüyordu yoksa sesler mi hoşuna gitti bilemiyorum :)

Kızımın hoşuna giden kitaplar ise akademi çocuk'tan sarı kedi mısır daire'yi anlatıyor. (Anne mühendis ve akademisyen olunca alıyor böyle kitaplar:)) Sayfalarını çevirmeyi, daire şeklindeki boşluktan elini- kolunu geçirmeyi çok seviyor. Bir kitap fuarında 3lü seti 15tl'ye almıştım. Benim için önemli olan sayfalarının nispeten kalın olması ve içindeki renklerdi. Hikayeyi kafadan uyduruyorum çünkü kitap bir hikaye yok. Kitaptaki şekillerden kurguyu yapmaya çalışıyorum. Başlıyorum "sarı kedi mısır helikopterle dolaşıyormus, çiçekler, ağaçlar görmüş. İnmiş. Orası büyük ada imiş. Bisiklet kiralamış, dolaşmış. Sonra vapura binmiş, Bostancı iskelesinde inmiş.....Işıklardan karşıya geçmiş. Oradan Balon almış"
(Koyu harfle yazılanlar kitaptaki şekiller)
Bir de kalın kitaplarımız car -sanırım board book denilenler- ama bize kitap dayanmıyor, hepsi paramparça:(


ikicocukannesi

ancak fırsat yaratabildim,,,

gunaydın herkese,,,

ashescim, yasemin yazmıs gerci. ben erken cocuk kitaplıgının hastasıyım tubitak'ın. daha dogrusu abla:) serinin iki formu var. ilki sunger ciltli olanlar. bunlar 10 tl. fiyat degismiyor. aynı kitapların sunger ciltli olmayanları ise 3,5 tl. fiyatları kitabın arkasında yazdıgı icin d&r larda da aynı. d&r yorumuna katılıyorum ama...kıskanma ile ilgili bir baslık acalım ne dersin?

yasemin golde super:) bizimde favorilerimizden. serinin yerlatında deniz kıyısında olanı da var, onlarda guzel. zeynep bebek icin sungerli cildi daha uygun sanki, ondan mı aldın acaba? abla'da balıgın kurbiska yumurtalarını yeme sekansı (ÇAAAAT) ile kurbiskanın sinegi diliyle yakama sekansına bayılıyor. valla bende burdan guldum simdi, vızzz, vurak vırak...

ben bilmiyorum sarı kedi mısır daireyi. ne cok sey ogreniyorum burdan, ne guzel...

kucaklıyorum hepinizi:)
imza: dun gece yorgunluktan sızan kalan foto cekemeyen pcdeki fotoları karıstıran ikicocukannesi:)
hamis: rezil de olduk tabi:) 


ikicocukannesidaha once baska yerde paylastıgım kitaplarımızdan birkac ornek, ancak pc'de(malum isyerindeyim) bunları bulabildim. ama detaylayacagım, soz. sızmaz kalırsam tabi:)


yasemin_ekin

ikicocukannesi, cimriliğime denk geldi normal kapaklı aldım. Dediğim gibi çoğu kitabımız parçalara ayrıldı, "kızım okurken" elinden de almak istemiyorum, "bari uygun fiyatlısını alayım" dedim, .  Artık bu kitabı kızımla beraber okuruz, parçalamasına izin vermeyiz. 

Dün ben de erken çocuk kitaplığını inceledim. Çizimler, konular çok hoşuma gitti. Zaten Tubitak ile bir gönül bağım var:) Ufaktan başlayalım dedim.

Biraz önce yazmadım, "kurbiskanın diliyle sineği yakalama sekansını", bizzat dilimle canlandırdım. Bir yandan da emziriyorum, kızım ağzında meme gülüyor. Çok eğlenceli iş şu annelik. Bir de insan daha bir yaratıcı mı oluyordur nedir?ikicocukannesi

kitaplara saygıyı kardes hala ogrenemedi yasemin. onun icin kemirme islevi de goruyor:) ayrıca yırtmak icin bazen muazzam caba gosteriyor. hobi'nin mevsimleri, doganegomat(sunu yazmayı bir turlu beceremiyorum ya hu) yavru hayvanları parcalandı ve ikincileri alındı malesef. 

abla ise krese baslayınca dikkat edebildi ancak. ogretmeni cok guzel ogretti sagolsun. simdi kitap sayfalarını cevirirken bile özen gosteriyor. boyle ust tarafından minicik isarte parmagıyla, cok hos:)

sunger kapagı su yuzden yazdım, kardes sungeri kemirmeye bayılıyor:) dislemek cok hosuna gidiyor:) ama icerik aynı, dolayısıyla aslında mantıklı olanı yapmıssın bence. gercekten cok eglenceli ''annelik'' katılmamak mumkun degil sana...

hesaplı kitap gercekten yok! bu konuda sıkıntım var ey nurturia yazarları. cozum bulan var mı aranızda, uygun fiyata kitap bulanlar? ikinci elleri de yok, arastırdım. aklıma geldi simdi hesaplı deyince;

poldi okuyan satın alan var mıdır aramızda? oneren arkadaslarım var ama o ne fiyat allah askına? bizim okudugumuz kitaplardan farkı nedir? artısı, ekstrası, olmayan kısmı? gerek var mıdır oyle bir butce ayırmaya? ne dersiniz? fikirler/yorumlar lutfen???

hoscakalın.


meycan

katılıyorum sana ikiçocukannesi, ucuz kitap yok! olan birkaç tanesi de zaten güzel değil. 20 lira verip kendim için aldığım kitabı 1hafta okuyup gözüm gibi saklarken, 20liraya iki tane kitap alıyorum Gülce'ye 3gün sonra ilgilenmiyor.
Kendimce şöyle bir yöntem buldum, biraz pahalıca olanları sadece birlikte okuyoruz, sonra kaldırıyoruz. Gündüz ortalıkta olan 3-5 kitap var, onların zaten canı çıktı.
Yeni aldığım kitapları da artık dönüşümlü veriyorum Gülce'ye, o zaman dikkatini de çekiyor.


yasemin_ekin

su adreste inceledim biraz (http://www.setkitap.com/asp/show_stock.asp?product=1004)poldi'nin fiyatı hakikaten de yüksekmiş. Anladığım kadarı ile herşeyi (alfabeden boy tablosuna kadar) birleştirip set halinde sunmuşlar ama dikkatimi çeken şey ""şarkılar ve öyküler" kasetleri oldu. Bizim evde kasetçalar yok mesela.

zıt kavramlarla ilgili olarak akademi cocuk yayınevinin (http://www.akademicocuk.com ) bazi kitapları var. Fuarda gormustum, hosuma gitmisti ama bizim icin erken olduğunu dusunerek almamistim. istersen o yayinevine de bakabilirsin ikicocukannesi. ikicocukannesi

yasemincim,

bence de zeynep bebekcik icin erken. minis daha cok kucuk kavramlar icin. simdilik sinek yakalıyordur bıcırık:)))kokla benim icin.

bende o noktaya vurgu yapmak istedim. zaten elimizde varolan kitaplarla o tarz calısmalar yaptık, eee ablada kreste bos dolu, kirli temiz, uzak yakın gibi kavramları haftalık olarak isliyor.alfabe icin de erken oldugunu dusunuyorum. mumuk serisini alfabe ile ilgili olanını almıstık abla sadece mumuk'un resmiyle ilgilendi. birde mumuk demeyi cok sevdi:) (ilk fırsatta su harika mumuklar ile ilgili konusalım bu arada)yuklenmek de cok dogru degildir diye dusundum. kasetlere gelince evde zaten banu kanıbelli ve karoeke cocuk sarkılarımız var, yani ne bileyim... 

simdi son tahlilde bir tek boy cetveli icin o kadar para verilir mi? evde bir mezuradan da o calısma yapılabilir. aaa aklıma geldi ilaccı arkadaslarımdan da isteyebilirim bak(tıbbi mumessillik yapmıstım ben)yine de merak ediyorum aramızda poldisi olan var mı? fikirler ne yonde?

ah meycan, ahhh. hakikaten masraflı bir is. gerci kitaplara ve teknolojiye yaptıgım yatırıma hic acımıyorum ama kardes ozellikle gozumun icine baka baka yırtmaya kalkmıyor mu, icim sızlıyor:)))soyle bir formul olsa mesela, kitapların ikinci ellerini bulabilsek az hasarla, superrr olur...

hoscakalın.


yasemin_ekin

Bir de ucuz kitap onerisi: ben gecenlerde pazardaki oyuncakcidan aldım. "Meyveleri ogreniyorum" isminde kalin sayfali bir kitap -board book tarzı-, yuvarlak kesimli, babamız fenerbahceli oldugundan FB renklerinde: 2 lira. Kafiyeli seyler yazmislar meyvelerle ilgili "Kavunu en cok babam sever, erik eksiyse annem yer " vs vs.  Oldukca dayanikli cikti. Daha buyukler icin belki pazarda bulmak zordur ama bizim gibiler icin idare eder diye dusunuyorum. hele kitaplarin parcalandigini dusunursek, pazar gayet makul gozukuyor.Cevaplamak için Üye ol