6.5 aylık kahvaltı

m_eymen soruyor: 2

Arkadaşlar ilk aylarda sağdığım buzluktaki sütlerim bitmek üzere. Kahvaltıda veriyordum. Emmeye devam ediyoruz. Şimdi biraz çeşiti arttırmak istiyorum yavaş yavaş. Ihlamur eklemeyi düşünüyorum. Ihlamur haricinde kahvaltıda ne içirebilirim. Rezene çayı olur mu? Peynir zaten yiyor. Pekmezi eklemek istiyorum. Bir de kahvaltıda ve diğer öğünlerde yulaf veya buna benzer tahıllara geçmek istiyorum. yulafı (yulaf ezmezi tercih ediliyor sanırım) nasıl verebilirim. Marketlerde tercih ettiniz marka var mı? ya da aktarlardan falan mı alabilirim bu şekildeki tahıl ürünlerini. Kahvaltıda ıhlamurun içine katsam olur mu? Tahıl olarak sadece çorbasının içine çok az köy bulguru katıyorum. Ya bir de çok özür diliyorum ama inanın yulaf hiç görmedim de almadım.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


bellroad

hazır gıda, bebe biskuvisi, pekmez.. bunları vermek istediğinize emin misiniz? 6.5 aylık bebek icin kahvaltı sart da değil. 7.aylık baslamıstık. tam bugday unundan ekmek uzerine birza ıhlamurla ıslatıp, veya yulaf ezmesini sıcak suyla sisirip, ev yapımı lor, tuzu alımıs zeytin (kabuksuz), mevsimine göre bir iki dilim taze meyve, ayına uygun ceviz badem gibi kuruyemisler, yumurta sarısı, yesillik.. yeter bunlar. bebe biskuvisini 1-2 tane yiyin bakın ne kadar sekerli.


nukhetsp

Bellroada katiliyorum. Tabii ki tercih sizin ama hazir mama biskuvi yerine tam bugday unundan ekmek tuzsuz peynir lor zeytin yumurta sarisi ihlamur en guzeli. Ben hic bulamac yapmadim. Hepsini ayri ayri yediriyordum.
Cevaplamak için Üye ol