Okul döneminde evde misiniz çalışıyor musunuz ?

sunny soruyor: 1

Merhabalar,

Bebekler doğduğunda bazılarımız kariyerimize ara verme şansına sahiptik ve bunu yaptık. Şimdi büyüyorlar. Ancak duyduğum kadarı ile çocukların okul döneminde de feci şekilde anneye ihtiyaçları oluyormuş. Ders çalıştırmak gerekiyormuş. Annesi evde olanların yanında, annesi çalışanların boynu bükük kalıyormuş. Gerçi artık tüm anneler çalışıyor neredeyse ama böyle birşeyler duydum.

Şimdi merak ettiğim konu şudur ki gerçekten ilkokul çağında işten çıkmak gerekli midir ? Okul zamanı çocuğa ders çalıştırmak vs. için.. Bu süreç, bebeğin yeni doğduğu dönemden daha sanclılıymış, çünkü yeni doğduğunda alt temizle yedir içir kimi koysan yapar ama okul başlangıç döneminde bir YAŞAM KOÇU na ihtiyacı oluyormuş. Bu doğru mu ?

Lütfen ilkokulda çocuğu olup işe giden anneler darılıp üzülmesin diye beyaz yalanlı cevaplar yazmayalım, gerçekleri bilmek istiyorum. :)  Birçok çocuğun okul hayatında başarısız olması bile söz konusu olabilir. Teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


31 Cevap


ekim_

Çocukluğumda annem de ,babam da çalışıyordu.Bakıcılarla büyüdüm ben.Okul hayatımda hiç zorlanmadım,hiç yardım almadım ve hiç başarısızlık yaşamadım.

Ama,ortaokuldayken annem erken emeklilikten yararlanarak emekli oldu.Eve geldiğimde kapıyı annemin açması benim için ayrı bir mutluluktu.O yaşa gelmiş olmama rağmen,annemin evde olması bana ayrı bir huzur verdi. Bunu da paylaşmak istedim.
Cevaplamak için Üye ol