yemek yememesini dert etmeyen anneler nerde???

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


Fundaaa

arkadaşlar bi yanlış anlaşılmamı oldu yoksa ben yazılanları yanlış mı anladım bilmiyorum:(:( Evet yemek konusunda oğluma ısrar ediyorum o tabağındakileri hadi bitir oğlum veya hadi bu meyveyi ye diye ama;;;elimde kaşıklada çocuğun peşinden koşmuyorum,kızmıyorum,bağırmıyorum,zorla illakide yiyeceksin deyip kusturmuyorum vs,yani yemek saatini işkence saatine dönüştürmüyorum..sadece hadi bitir yemeğini diyorum okadar


no27

ben etmiyorum. küçükken annem beni yemem için çok zorlardı ve çocukluğumun en mide bulandırıcı anıları yemeye zorlandığım zamanlardır. belki de bu yüzden hayatım hep kilolu geçti, hala da öyleyim. çocuklarım bunu yaşamasın istiyorum.

 

oğlumu annem çok zorlardı hep engel oldum, kızımı ise ben büyüttüğüm için hiç zorlamadım.

şimdi ikisi de acıktıkları zaman yemek istemeyi öğrendiler. çok şükür sorunsuzum. takmıyorum yani...


Bona

daha iyi nilos benimkinin okul vaktine daha 4 yıl var :)


Hayats03

Çocuğumun kişiliğinin bozulmaması için tek bir lokma bile vermiyorum zorla. Yemek yememesini kendime dert edip bu güzel günleri stresli geçirmeyi çok anlamsız buluyorum.

 


MEDINEPELIN

NILOS ağzına sağlık. Ne güzel yazmışsın. Bende kızıma ısrar edip yemek yemeye zorlayan annelerdenim. Bu konuda ne yaptıysam başarılı olamadım. Hem kızım açısından hemde bu konuda ısrar etmemeye çalışmak konusunda kendi açımdan. O yemek yemezse ben kendimi çok husursuz hissediyorum. Kısacası dünya benim için duruyor. Çok yanlış biliyorum ama bu durumdan kendimi kurtaramıyorum. Aslında yağtığımın yanlış olduğunu, bu yüzden kaliteli zaman geçiremediğimizi, canım kızımın ilerde bu konuyla ilgili kişisel problemler yaşama ihtimali olduğunun farkındayım ama nafile. bunların farkında olup kendime söz geçirememem daha fena. Yanlış anlaşılmasın bende ısrar edip yemesi için zorluyorum sadece. Ağlata ağlata birşeyler yedirmiyorum. Mızmızlandığı an bırakıyorum. Yapmak istediğim yemeği hazırla, teklif et, küçük bi iki ısrar, yemezse sen bilirsin deyip konuyu diğer öğüne kadar kapatmak. AMA YAPAMIYORUM. BU KADAR RAHAT OLAMIYORUM. Belki ben rahat olsam herşey düzelecek. Tavsiye ettiğin kitabı kesinlikle okuyacağım. Uzun oldu ama bunu paylaşmak bile iyi geldi. Tavsiyesi olan varsa seve seve dinlerim. Sevgiler... CokBilmis

Ben rahat annelerdenim. Hatta o kadar rahatım ki annemle eşim bana sinirleniyuorlar bazenç Ama ben insan olarak geniş bir tipim zaten, anne olunca da farklı olmam beklenemezdi.

Şu yazımda zorla yemek yedirme olayını yazmıştım. Orada linlk verdiğim ve yazıya yorum bırakan anneler de benim gibi asla zorlamayan tipler: http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2011/10/bebeginiz-ek-gdaya-alsamad-m-kasg.html

Kızım asla beni rahat bırakmaz ki yemeğimi yapayım alışverişimi yapayım :) Bu durum benim hoşuma da gidiyor. İstekleri olan ve bunu ısrarla dile getiren, özgüvenli bir çocuk çünkü.

Market alışverişini online Mİgros'tan yapıyourm (zaten marketten fazla bir şey almam). Hem indirimleri takip edebiliyorm, hangisi daha ucuz görebiliyorum (bazen gramajla filan oynayıp şaşırtmaya çalışıyorlar). Market rafından almaktan daha ekonomik oluyor internetten sipariş etmek. Pazar alışverişine de eşimle gidiyorum. Birimiz çocuğu oyalarken diğerimiz alışveriş yapıyor. Eğer pazara çıkamayacaksam manavim.com'dan eve sipariş ediyorum (daha pahalı oluyor tabii).

Yemeği de ya kızım yattıktan sonra, ya kızımla birlikte ya da SİNBO'da pişiyorum.


begums

Nilos bahsettigin kitabı hemen aldım.daha baslayamadim tabi.ne yazık ki ben de oğlum yemek yemeğinde kahrolup kendini hirpalayanlardanim.zorla birseyler yedirmiyorum sadece bir iki defa kasıkla deneme yapıyorum olmuyosa bırakıyorum ama bu aralar gercekten hiçbirsey yemiyor.kafama takmiyayim açılkinca yer diyorum ama elimde değil,hep aklımda acaba ne yapsam da yese var.of of ne yapıcam bilemiyorum.


begums

Cegeda,gulmina merhaba.bizimkilerin yasları aynı aşağı yukarı.geceleri muhallebi veya süt veriyor musunuz ? Benimki yemekten 1-2 saat sonra meyve yiyor,başka bisey yediremiyorum.bütün gece uyaniyo tabi,meme istiyor.bırakamadık bı turlu..CokBilmis

Ben 4. ayından bu yana asla gece hiçbir şey vermedim. Boyu da kilosu da %90 persentilde. Sabah kahvaltı, 12'de meyve, uyanınca saat 4-5 gibi normal yemek yiyor. Ondan sonra akşam 9'da yatana kadar yoğurt ve meyve dışında belki bir parça ekmek yiyor. Yatmadan önce meme emiyor ve sabaha kadar uyuyor.

Gece uyanmalarının acıkmakla ilgisi olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Memeden kesildiği halde gece uyanmaları devam eden çocukların sayısının ne kadar fazla olduğunu Nurturia'daki benzer sorulara verilen cevaplardan bulabilirsiniz.


selencem

cegeda cok sevindim, harik bir haber. yola devam :) ben de farkettim ki sadece aksam yemegini takiyorum. cunku bizim problem konumuz uyku, daha dogrusu gece boyunca kalkmasi. o yuzden aman aç yatmasin derdindeyim. yoksa kahvalti etmemis, oglen az yemis umursamiyorum.Cevaplamak için Üye ol